• apartments

  Zařízení domácnosti může být odrazem osobnosti

  9.1.2023 | autor: David K. | sekce: Doplňky

  Každý z nás má trochu jinak zařízené bydlení. Jen málokdo však ví, že vnitřní vybavení a styl domácnosti je do jisté míry odrazem vaší osobnosti. V následujících řádcích se zaměříme na několik bytových úprav, z nichž každá má trochu jiný charakter. Najdete se také mezi nimi?

  Typy interiérových stylů

  V poslední době patří poměrně oblíbené styly ten industriální. Když se vysloví tento pojem, každý si obvykle představí prostory továrny. A přesně v tomto duchu se může nést i vaše domácnost. Nejčastěji jsou používány kovové trubky v kombinaci se dřevem, cihlami a plechovými doplňky. Nejčastěji se s industriálním stylem můžete setkat u půdních vestaveb.

  O mnoho střízlivější je skandinávský styl, který sází vyloženě na přírodní materiály. Pastelové barvy, spoustu dřeva, ale také květiny a bytové dekorace tohoto typu. Trochu podobný je styl vintage, který čerpá inspiraci v minulosti. Když si budete zařizovat interiér v tomto duchu, často sáhnete po bazarových kouscích nábytku, protože právě takové produkty pro vás budou mít největší význam.

  Poslední odnoží zmíněných přírodních stylů je ten venkovský. Jeho podobu si dokáže představit asi každý. Dřevěné trámy a dřevo, kam se podíváš. Geometrické vzory, květinové dekory a kombinace s vintage stylem. Je pravdou, že venkovský styl nemusí být nedílnou součástí jen venkovních chalup, ale také modernějších interiérů.

  Minimalismus vládne současné době

  Mnohé o vás může prozradit také minimalismus. Ten volí lidé, kteří sází spíše na důslednost a minimum věcí kolem sebe. Funkčnost, praktičnost a základ, který je k životu nezbytný. Přesně v tomto duchu si můžete zařídit svoji domácnost, která bude oproštěna od jakýchkoliv zbytečností. S minimalismem se nejčastěji setkáte u městských bytů.

  V rámci komplexnosti prezentovaných informací se zmíníme ještě o provensálském stylu, retro stylu  nebo oblasti zvané art deco.

  Rate this post