• panelák

  Přestavba bytového jádra může mít různé podoby

  9.12.2019 | autor: redakce | sekce: Rekonstrukce

  Pokud si chcete splnit svůj sen a bydlet v novém, neznamená to ještě, že se musíte odstěhovat. Řešením může být i přestavba bytového jádra, kterou je možné navzdory některým skeptickým hlasům realizovat i v paneláku. Je jen na majiteli bytu pro jak velkou změnu se rozhodne a jak velké finanční prostředky je ochoten na realizaci přestavby uvolnit. Vhodně provedená přestavba dokáže s vaším bytem zázraky…

  Zrušení příček zcela promění vzhled bytu

  Odvážnější povahy mohou nechat rozvinout svoji kreativitu a bytové jádro zcela změnit. V takovém případě se automaticky počítá s tím, že dojde ke zrušení všech neblaze proslulých umakartových příček a k jejich náhradě zděnými, čímž se promění i celá dispozice jádra. Mezi nejčastěji realizované nápady patří propojení koupelny a WC nebo změna umístění i počtu vstupních dveří. Tyto změny jsou samozřejmě uskutečňovány s ohledem na počet osob, které budou daný byt obývat.

  panelák

  11333328 / Pixabay

  Při celkové přestavbě bytového jádra nezapomínejte na platnou legislativu!

  Každý, kdo se rozhodne k podobně radikálnímu kroku, musí pamatovat na to, že pro podobnou rekonstrukci již je nutné zpracování projektu a získání stavebního povolení. Z toho důvodu se vyplatí spojit tento zásah s celkovou rekonstrukcí bytu, když je garantována návaznost prací a současně vyjde jedna větší zakázka finančně levněji než několik menších.

  Přestavbu bytového jádra je možné uskutečnit i v menším rozměru

  Ne vždy je potřeba sáhnout k výše uvedenému radikálnímu řešení. Mnoho obyvatel panelákových bytů se kupříkladu spokojí s výměnou vany za sprchový kout. Ta si ovšem také žádá úpravu instalací vody, elektrorozvodů i kanalizace. V porovnání s výše uvedeným řešením se však nezmění původní rozvržení velikosti jádra a vstupů. Počítat je i přesto nutné s vyzděním obvodových stěn a zřízením nových obkladů i podlahy.

  Rate this post