• filtracni konvice

  Nákup jednorázových plastů přispívá k „planetární krizi“. Tipy, jak to změnit

  2.12.2019 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Statistiky a zprávy posledních měsíců přichází s alarmujícími skutečnostmi. V mořích a světových oceánech bude prý během 50 let více plastů, než ryb. OSN danou situaci označuje za „planetární krizi“. Už nyní totiž pluje v mořích přes čtvrt milionu tun plastového odpadu. Když k tomu připočtete skutečnost, že jedné plastové lahvi trvá asi 450 let, než se rozloží, je nejvyšší čas začít tuhle nepříjemnou situaci řešit. Začít může každý z nás u sebe. Třeba tím, že omezíme nákup jednorázových plastů. Vodu v PET lahvích vyměňte za tu kohoutkovou a plastové sáčky a obaly třeba za vakuové dózy.

  Pitný režim zdravého člověka

  Dodržování pitného režimu je nesmírně důležité nejen během horkých letních měsíců. Ačkoli dřívější zdroje tvrdily, že člověk by měl vypít zhruba 2,5 litru tekutin, novější informace pracují s jednodušším, přitom však přesnějším pravidlem. Množství vhodných tekutin (například čisté nesycené vody, bylinných čajů apod.) pro dospělého člověka bez nadváhy by mělo činit 40ml/1kg hmotnosti/1 den. V případě, že má člověk nadváhu, pak je potřeba z původní hodnoty odečíst kilogramy tuku a svoji ideální váhu vynásobit 40 ml.

  filtracni konvice

  Kohoutková voda je tou nejpřirozenější

  Nejpřirozenější tekutinou pro naše tělo je obyčejná voda. Ideálně ta kohoutková. Její kvalita se sice v rámci České republiky liší (například Jihočechům teče z kohoutku voda, jejíž kvalita je srovnatelná s kvalitou vody kojenecké), na všech místech v ČR však platí, že voda tekoucí z kohoutku je zdravotně nezávadná a pitná. Někomu ovšem může vadit její typický chlorovaný zápach, případná tvrdost, která má za následek vytváření vodního kamene. V takovém případě přichází na řadu praktický pomocník v podobě filtrační konvice.

  Jak vlastně filtrační konvice fungují a co všechno umí?

  Filtrace vody ve filtračních konvicích probíhá za pomocí speciálních filtrů. Ty pohlcují a odstraňují z vody chlór, těžké kovy a další látky, které způsobují její (pro někoho) nepříjemnou chuť a vodní kámen. Samotný princip fungování filtračních konvic je nesmírně jednoduchý a inovativní. Přesto však dokonale účinný. Filtrační konvice se hodí do domácností, kde se jejich obyvatelé potýkají s příliš tvrdou vodou (poznáte ji podle vodního kamene, který se tvoří např. ve varných konvicích nebo kávovarech, či žehličce), nebo nejsou spokojeni s kvalitou kohoutkové vody.

  Rate this post