• baked chicken

  I pečení může být zdravé

  24.7.2023 | autor: David K. | sekce: Ostatní

  Když se řekne pečení, každý si obvykle představí něco sladkého a zároveň nezdravého. V prvním případě je to pravda. Za druhé to tak nemusí být vždy. Stačí, když se naučíte péct zdravě. Výběr vhodných ingrediencí dělá skutečné divy, o tom se ostatně můžete přesvědčit v následujících řádcích. Stačí se naučit pár dobrý triků a z pečení už nebudete mít špatné myšlenky spjaté s tloustnutím.

  Pečení tak trochu jinak

  Možná se vám to bude zdát trochu divné, ale nebojte se při pečení využívat zeleninu. Tu lze totiž připravovat také na sladko. Nejenom, že dodáte chystané sladkosti na originalitě, ale také na chuti. Pokud chcete docílit přírodního sladidla, vyzkoušejte jablečné pyré. Díky němu se zbavíte nejrůznějších zahušťovadel a sladidel. Ve výsledku opět přinesete něco pozitivního svému tělu.

  Určitou alternativou běžných sladidel může být protein. Tento specifický prášek zároveň nedělá hrudky, a hlavně neobsahuje nic škodlivého. Protein bude přínosem vašemu tělu, dodá vám potřebnou dávku bílkovin a oživí jídelníček z pohledu pečení.

  Nebojte se experimentů

  Z výše uvedených řádků jasně vyplývá, že zdravé pečení je spojeno s jistou odvahou a experimentováním. Toho se rozhodně nesmíte obávat. Vaším pomyslným odrazovým můstkem se stanou prezentované náhražky cukru, který z větší části omezíte. Vyhnout se můžete také mouce, která není pro tělo zrovna dvakrát přínosná. I mouka totiž má své náhražky, s nimiž se dopracujete k požadovanému výsledku. Typickým příkladem je pohanková nebo celozrnná mouka. Počítejte s tím, že se taková změna projeví i na výsledné chuti.

  Pakliže máte rádi sladké, ale začíná se negativním způsobem projevovat na vaší postavě, je nejvyšší čas přejít na zdravé pečení. Naučte se několik výše uvedených triků a připravte si zdravější pochutiny. Může to být kupříkladu zeleninová buchta nebo podobného.

  Rate this post