• Pokládka plovoucí laminátové nebo dřevěné podlahy

  23.1.2019 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  To, že pojem plovoucí podlaha neznamená, že podlaha v našem bytě plave víme asi všichni. Tento název získala podle toho, že je vlastně položena jen na čistém podkladu a drží se na místě prakticky jen svou vlastní váhou, doslova plave na povrchu.

  Metoda pokládky

  Jak tedy plovoucí podlahu položit? Tato metoda je možná díky zámkům, které jsou na každém dřevěném dílci, a které se do sebe zaklapávají. není třeba žádné lepidlo, žádné hřebíky či jiný způsob připevnění. Co je třeba asi zdůraznit je fakt, že taková podlaha je prakticky ihned k používání. Jako další výhodu bychom mohli uvést i to, že stejně jak jednoduchá je její pokládka, je jednoduchá i demontáž.

  Laminát nebo dřevo

  Rozhodnout se, zda použít laminátovou nebo dřevěnou podlahu je jen na nás. Laminát je moderní imitací dřeva, ale dřevo je dřevo. O dřevěných podlahách všichni víme, že jde o velmi kvalitní podlahy, neboť dřevo je pevný, dokonale strukturovaný materiál, který jen tak nelze nahradit. Můžeme na trhu vidět velmi povedené imitace dřevěných podlah, jako je například laminát, ale samotnému dřevu se nic nevyrovná. Pokud ale stále váháte jakou tedy zvolit podlahu pro svůj byt nebo chalupu, nejprve si zjistěte jejich výhody, ale i nevýhody. To usnadní vaše rozhodování.

  Laminátová plovoucí podlaha má široký sortiment barev, struktury, ale i materiálu, takže si v tom velkém množství jistě vyberete ten, druh, který vám bude vyhovovat nejlépe. Mezi další výhody patří jistě její nízká cena, která investora jistě potěší a obchodníci dokážou stlačit ceny i pod 150 kč za m2. Jsou také vhodné pro alergiky, jejich údržba je velmi snadná a navíc je vhodná i pro podlahové vytápění. Ovšem i laminátová podlaha má svoje nevýhody. Jednotlivé dílce jsou vzhledem ke své tloušťce velmi křehké a dají se poměrně snadno zlomit. Podlaha se nedá renovovat a v případě, že dojde k trvalému poškození a je potřeba dílec vyměnit, musí se demontovat několik řad, abychom se k tomu poškozenému dílci vůbec dostali. Samozřejmě stejně jako jiný dřevěný materiál, tak v tomto případě se plovoucí podlaha z laminátu moc nekamarádí s vodou.

  A jak je na tom dřevěná plovoucí podlaha?

  Tak především jde o přírodní, ekologický materiál, který je příjemný nejen na pohled. Navíc  vytváří přirozenou atmosféru a útulnost domova a její pokládka je poměrně rychlá. Dřevo je navíc velmi dobrý tepelný izolant a jako každou dřevěnou podlahu, tak i tu plovoucí podlahu je možné zrenovovat, nalakovat nebo přetřít. Životnost takových podlah se ještě zvýší v případě, že o ni bude dobře pečováno. o patří mezi nevýhody těchto podlah je,že nesnášejí vlhké a mokré prostředí. Také cena je v tomto případě daleko vyšší a v závislosti na čase dochází ke změně vzhledu.

  Základem každé pokládky podlahy je její podklad

  Aby nám podlaha dlouho vydržela a to i ta plovoucí, musí být dostatečně vyčištěn podklad, ale i vyrovnán. S pomocí klasické vodováhy to půjde poměrně snadno. Poklad také nesmí být vlhký. Správná vlhkost podkladu je jednou z nejdůležitějších podmínek pro úspěšné položení nové podlahy. Bohužel to spoustu lidí podceňuje a následkem může být i trvalé poškození podlahy. Pokud použijeme podložku pod plovoucí podlahu, docílíme tak i možného odhlučnění, což je zejména v panelových domech velmi vhodným řešením.

  Odborná firma

  Samozřejmě, že i tady nám může být nápomocná profesionální odborná firma, která má mnohaleté zkušenosti v oblasti pokládky podlahy. Široká nabídka nejen materiálu, ale i druhů, struktury, barevného provedení a imitací přírodních materiálů nám dává možnost výběru.

  Rate this post