• Jak vybrat bazén na zahradu?

  30.7.2018 | autor: David K. | sekce: Bazén

  Bazén je především sezónní záležitostí, která láká stále více lidí. Pokud disponujete zahradou kolem svého rodinného domu, určitě jste o něčem podobném také uvažovali. A nutno podotknout, že v tomto směru máte rozhodně na výběr. Jde pouze o to, co od takového bazénu očekáváte a kolik peněz do něj chcete investovat.

  Bazény nadzemní nebo zapuštěné?

  Jestliže hledáte levnější řešení, padne volba určitě na nadzemní bazén. Ten je obvykle spojen s velice jednoduchou konstrukcí. Je nenáročný na stavbu, ale také na prostor, jelikož je díky samotné stavbě omezen z pohledu celkových rozměrů. Pakliže během používání nadzemního bazénu nedojde k jeho výraznému poničení a protržení, počítejte s délkou životnosti kolem sedmi let.

  Mnohem trvanlivější jsou bazény zapuštěné, které jsou však spjaty s podstatně vyššími pořizovacími náklady. Vše to začíná už samotnou přípravou v podobě zemních prací. Další nákladnou položkou je bazén, popřípadě jiné terénní úpravy. Je ale pravdou, že v tomto směru se u zapuštěného bazénu nemusíte omezovat.

  Pexels / Pixabay

  Jaký zvolit zapuštěný bazén?

  Dnes máte možnost investovat do odlišných typů bazénů. Velice populární jsou například plastové bazény, které usadíte do země, obložíte dostatečně tlustou izolací a zabetonujete. Popřípadě můžete vsadit na kompletní betonovou variantu, u níž zvolíte pouze vnější fólii. Zájem je také o laminátové a keramické bazény, které se odlišují nejenom složením materiálu, ale i výslednými pořizovacími náklady.

  Při výběru nového bazénu v žádném případě nepodceňujte také to, kdo se v něm bude koupat a pro kolik lidí bude primárně určen. Je rozdíl, zda se chcete jen osvěžit v teplém počasí nebo si rádi zaplavete. I to do značné míry rozhoduje o tom, jakému zahradnímu bazénu dáte přednost.

  Rate this post