• Co je (ne)kvalitní okno

  2.8.2018 | autor: TomasL | sekce: Byt a dům, Inzerce

  Nákup nových oken není levná záležitost. Obzvlášť když jich potřebujete hodně. V tomto článku se podíváme, na co si dát při výběru pozor. Není vždy potřeba kupovat nejdražší okna nejvyšší kvality, důležité je nakoupit co nejvýhodněji v poměru cena vs. kvalita. Na trhu najdete nejrůznější výrobce a prodejce oken. Někteří se zaměřují na kvalitu, ale jsou drazí, jiní se zase snaží stlačit cenu oken za každou cenu dolů, ale trpí tím kvalita oken. Pro drtivou většinou lidí je nejrozumnější zlatá střední cesta – kvalitní okno za přijatelnou cenu.

  Na co se při výběru oken hlavně dívat

  Okna mohou mít různé parametry a tím i ceny. Podívejte se na jakýkoliv ceník plastových oken a uvidíte ty rozdíly. Podívejme se na několik parametrů, které určují celkovou kvalitu okna:

  • Materiál. Základem je vybrat si, z čeho chcete okna mít. Nejdražší a nejkvalitnější jsou hliníková okna, nejspolehlivější a nejlevnější jsou plastová okna, nejblíže přírodě mají dřevěná okna. Každý materiál má své přednosti a nevýhody, celkově jsou jasně nejprodávanější plastová okna.

  • Profil. Profily a kování jsou základem plastových oken. V jejich kvalitě však mohou být velké rozdíly. Vždy záleží na výrobci. Když některý český výrobce profily nakupuje ze zahraničí, je dobré vědět odkud přesně. Například německé profily jsou známé svou kvalitou, u nejasných destinací mnohdy bývají problémy. Samozřejmě mohou být i výjimky. Nejlepší je nakoupit okna od českého výrobce, který nabízí možnost zákazníkům nahlédnout do výroby.
  • Zasklení. Dalším parametrem je sklo. Můžete mít dvojsklo nebo trojsklo s různým koeficientem tepelného prostupu. Nejvíce by Vás měla zajímat hodnota Uw. Je to koeficient celkového prostupu tepla oknem a jeho hodnota by měla být nižší než 1,2 Wm2K. Když jsou ve sklech i plastové meziskelní rámečky, sníží se rosení skel.

  Důležitý je dodavatel a jeho záruční a pozáruční servis

  I když oknům vůbec nerozumíte, bude vám stačí najít spolehlivého a důvěryhodného dodavatele oken. Když narazíte na férovou firmu, máte vyhráno. Bez postranních úmyslů vám poradí, jaké okno se vám kam bude hodit, řekne vám, kde se dá ušetřit, a kde se to nevyplatí, poradí a zodpoví veškeré otázky.

  Dalším znakem správného dodavatele je jeho perfektní záruční a pozáruční servis. Nejde jen o to mít nejlevnější ceník plastových oken, kromě ceny jsou i jiné důležité parametry. Když najdete českého výrobce, který už má nějakou historii, provozuje kamenné prodejny, nechá vás nahlédnout do výroby a má dobré reference, máte vyhráno.

  Co je (ne)kvalitní okno
  Ohodnoťte článek

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.