• Podle čeho vybrat zahradní domek?

  6.8.2018 | autor: DavidK | sekce: Zahrada

  Zahradní domek je bezpochyby viditelnou dominantou jakékoliv zahrady. Není to však pouze vzhled, na co se při výběru takové konstrukce budete zaměřovat. Důležité by pro vás měly být i ostatní technické parametry vypovídající o celkové praktičnosti zahradního domku.

  Ještě, než se vůbec zaměříte na výběr toho správného výrobního materiálu, měli byste si na počátku všeho položit pár základních otázek.

  Jaké bude mít zahradní domek využití?

  První otázka je celkem zřejmá. K čemu budete primárně využívat zahradní domek? Vybírat si totiž můžete mezi dvěma typy nejčastějších staveb. Takový zahradní domek může sloužit jen k ukládání zahradního náčiní a podobných věcí. Někdo však může mít i daleko větší nároky, které se samozřejmě promítají v celkovém prostoru.

  A to jsou takové, že do zahradního domku budete dávat nejenom sekačku a podobnou zahradní techniku, ale také si v něm vytvoříte zázemí pro sebe sama. Může jít o nocleh pro hosty či jakkoliv jinak využité místo.

  Rozměry zahradního domku

  Od první myšlenky se pak odvíjí celkové rozměry zahradního domku. Ty mohou každopádně nabývat nejrůznějších parametrů.

  Pokud do zahradního domku budete dávat jenom nářadí, s největší pravděpodobností si vystačíte s plochou do pěti metrů čtverečních. Opak bude v případě multifunkčního objektu. Pak už je vhodné volit několikanásobně větší provedení. Ideálně do dvaceti metrů čtverečních. Tomu by samozřejmě měla odpovídat i celková výška zahradního domku.

  steinchen / Pixabay

  Výrobní materiál

  Nakonec se dostáváme k jedné z nejpodstatnějších věcí ohledně výběru zahradního domku. A tím je volba stavebního materiálu, z něhož bude objekt konstruován. Narazit můžete na tři odlišné materiály, s nimiž se bezpochyby pojí jisté výhody a nevýhody.

  • Kovové zahradní domky – Mezi klady patří rozhodně nižší pořizovací cena v kombinaci se snadnou montáží a následnou údržbou. Pokud zvolíte kvalitní plech, můžete se spolehnout i na delší životnost. Na druhou stranu ne každému bude vyhovovat toto optické provedení, jež zaostává hlavně ve zhoršených povětrnostních podmínkách.
  • Plastové zahradní domky – Ty jsou lehké, i přes plast mají bytelnou ocelovou konstrukci a zároveň přináší nadstandardní pocit stability. Z pohledu instalace nejde o nic složitého, stejně tak si oddechnete při údržbě. Mnohem více se však zapotí vaše peněženka, kvůli vyšším pořizovacím nákladům. A nutno podotknout, plast není pro každého.
  • Dřevěné zahradní domky – Ty působí přírodním vzhledem a dokonale zapadnou do jakékoliv zahrady. Těšit se můžete na celkovou pevnost, odolnost vůči povětrnostním podmínkám a možnost široké variability. To všechno je samozřejmě vykoupeno vyšší cenou a hlavně tím, že o dřevo se musíte starat v podobě pravidelných nátěrů.
  Podle čeho vybrat zahradní domek?
  Ohodnoťte článek

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.