• filtr bazen

  Chyby, které (pravděpodobně) děláte při výběru bazénové filtrace

  30.7.2023 | autor: David K. | sekce: Zahrada, Inzerce

  Chcete-li mít v bazénu křišťálově čistou vodu po celou sezónu, neobejdete se bez filtrace a bazénové chemie. Pokud si nevíte rady s tím, jak vybrat bazénovou filtraci, nepřestávejte číst následující řádky. Poradíme, jak na to a přidáme i výčet chyb, které při výběru pravděpodobně děláte.

  Neznáte kubíkový výkon čerpadla

  Spousta majitelů zahradních bazénů dělá při výběru filtrace zcela zásadní chybu. Nezná tzv. kubíkový výkon čerpadla, který je pro jejich bazén vhodný a filtry do bazénů tak vybírá pouze na základě ceny. Obecně samozřejmě platí, že nižší cena je obvykle spojena s méně kvalitními filtračními jednotkami, kterým trvá dlouho vodu v bazénu přefiltrovat a jejich životnost také není bůhvíjak závratná. Ještě před tím, než zamíříte pro novou filtraci, vydělte proto objem bazénu čtyřmi, čímž získáte kubíkový výkon čerpadla. Dle tohoto parametru pak už můžete vybírat konkrétní výrobek.

  Vybíráte špatný typ filtrace

  S tím, jak vybrat bazénovou filtraci vám poradí obsluha konkrétní prodejny, případně online rádce, který bývá často dnes již součástí mnohých e-shopů, prodávajících zahradní bazény a jejich příslušenství. Obecně se však v nabídce těchto prodejců můžete setkat se dvěma typy bazénových filtrací. Spousta majitelů bazénů dává přednost kartušové filtraci, která je sice levnější, zato ale nabízí jen velmi nízký výkon a přefiltrovat vodu v bazénu ji tedy z pochopitelných důvodů trvá poměrně dlouho. Pořízení kartušové filtrace má obecně smysl u bazénů do 8 m3. Dražší, ale výkonnější, jsou pískové filtrace, které pracují na přírodním principu filtrování vody přes pískovou náplň, kde zachytávají nečistoty křemičitým pískem.

  Nechce se vám připlácet za nadstandardní funkce

  Některé pískové filtrace jsou vybaveny také řadou praktických funkcí, díky kterým je údržba vody v zahradním bazénu rychlejší, komfortnější a efektivnější. Pořídit si můžete například filtraci vybavenou solinátorem, chlorinátorem nebo UV lampou. Všichni tito pomocníci mají jediný cíl – udržet maximální kvalitu a čistotu vody. Praktickou funkcí je i časovač, díky kterému bude filtrace vody probíhat třeba přes noc nebo v časovém okně, kdy bazén nebude nikdo využívat. Filtrační jednotky vybavené těmito funkcemi jsou samozřejmě dražší, ve finále vám ale ušetří spoustu času, který byste jinak museli obětovat opakované údržbě bazénu.

  Rate this post