• Laminát, vinyl nebo dřevo. Jak vybrat tu správnou podlahu

  15.10.2018 | autor: David K. | sekce: Byt a dům

  Podlaha je velice důležitou součástí jakékoliv nemovitosti. Při jejím nákupu máte samozřejmě na výběr. Pokud si však nejste jisti tím, na jaký výrobní materiál primárně vsadit, přinášíme vám několik základních informací o nejpoužívanějších podlahových krytinách.

  • Laminátová podlaha
  • Vinylová podlaha
  • Dřevěná podlaha

  Laminátová podlaha

  Cenově nejdostupnější podlaha, která se pojí hlavně s pevností a celkovou odolností. S mechanickým poškrábáním se setkáte až při hodně hrubém zacházení. Na laminátové podlaze je příjemné to, že je odolná vůči tlaku, dá se snadno udržovat a můžete pod ní umístit i podlahové vytápění. I když bude pod neustálým slunečním svitem, zachová si svou stálobarevnost.

  Vinylová podlaha

  Jedna z nejmodernějších podlah současné doby. Vinyl je opěvovaný především díky tomu, že svým vzhledem a strukturou dokáže plnohodnotně napodobit přírodní materiály. Těšit se můžete na mechanickou odolnost, včetně odolnosti pro vodě. Ve prospěch vinylové podlahy hovoří příjemný pocit na došlap, hřejivý povrch a tlumení hluku. Právě hřejivost se úměrně pojí s tím, že vinylová podlaha je upotřebitelná také v kombinaci s podlahovým vytápěním.

  Pexels / Pixabay

  Dřevěná podlaha

  Milovníci tradice a přírodních materiálů jistě nezanevřou na dřevo. To je tradicí už spoustu dlouhých let a vyznačuje se svou jedinečnou vůní v interiéru. Ano, je pravdou, že jej musíte chránit před vodou a můžete jej snadno poškodit. Na druhou stranu jej také jednoduše opravíte, a to pouhým přebroušením a nalakováním. Ve prospěch dřeva hovoří jeho přirozenost, teplo od nohou a dokonalý vzhledem. Je ale třeba konstatovat, že ze tří výše uvedených podlahových materiálů půjde s největší pravděpodobností o tu nejdražší variantu.

  Tak neváhejte a rozmyslete si, jaká podlaha pro vás bude ta nejlepší?

  Ohodnoťte článek


Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.