• Výhody vinylové podlahy

  14.5.2018 | autor: David K. | sekce: Byt a dům

  Vinylová podlaha patří v dnešní době k velice populárním a vyhledávaným podlahovým krytinám. Pakliže jste se doposud s tímto materiálem nesetkali, můžeme vám prozradit, že jde o výrobek odvozený od klasického PVC, jen s podstatně s lepšími fyzickými parametry promítajícími se do dlouhé životnosti podlahy.

  Narazit v tomto směru můžete na měkčené vinylové podlahy označované jako homogenní a na neměkčené PVC podlahy prezentované pod názvem heterogenní. Pokud se rozhodne pořídit si do domácnosti vinyl, pak se s největší pravděpodobností připravte na to, že obdržíte vinylové pásy podobné těm, jako u laminátových nebo dřevěných podlah. Jen s tím rozdílem, že vinylové podlahy se standardně lepí.

  Na vinyl můžete slyšet ze všech stran jen samou chválu. A tomu tak skutečně je. Jestliže si ale nejste jisti tím, zda se rozhodnout pro tuto podlahovou krytinu, určitě vás přesvědčí níže uváděné výhody, jichž je opravdu bezpočet.

  Přemíra nejrůznějších dekorů

  Abychom v prezentaci kladů byli opravdu důslední, je třeba zmínit vše, od A až do Z. Pojďme se tedy zaměřit nejprve na to, co na vlastní oči uvidíte na podlaze. A tím je velice propracovaná textura, potažmo dekor libovolného vzhledu.

  Vinylové podlahy se vyrábí v bezpočtu barevných variant. Spokojit se však nemusíte pouze s uměle vypadajícími vzory, ale také s těmi přírodními. Mezi nimi jednoznačně vede dřevo, kamen nebo dlažba. Položená vinylová podlaha je mnohdy k nerozeznání od té skutečné dřevěné.

  Fyzické přednosti vinylové podlahy

  Pakliže se na vinyl zahledíte jako na PVC materiál, jistě oceníte jeho odolnost, a to nejenom tu mechanickou, o níž se stará vrchní vrstva. Ta zabrání jakémukoliv poškrábání a rychlému opotřebení podlahového materiálu. Tou druhou vlastností je odolnost proti vodě. Díky tomu můžete vinylové podlahy použít na místech, kde byste si to s dřevěnou podlahou rozhodně nemohli dovolit.

  K těmto vlastnostem se samozřejmě pojí i mnohé jiné. Mezi ty nejzásadnější patří tyto.

  • Protiskluzový povrch je velice bezpečný.
  • Vinylové podlahy splňují všechny náročné požadavky proti hoření.
  • Zajišťují dokonalý pocit při došlapu, takže nemáte dojem, že chodíte po tvrdé podlaze, i když se tak může na první pohled tvářit.

  Nižší náklady a snadná údržba

  Ve prospěch vinylové podlahy hovoří bezpochyby fakt, že ji můžete pořídit za podstatně nižší náklady než třeba dřevěnou podlahu, jež vypadá na první pohled stejně. Vzhledem k tomu, že nenáročná je i samotná pokládka, můžete ušetřit peníze za firmu a výsledné dílo si provedete sami. Stačí se jen držet několika jasně daných pravidel a vinylová podlaha bude vypadat jako od profesionála.

  V okamžiku, kdy budete mít hotovo, to znamená vybráno z bezpočtu nejrůznějších dekorů a vše instalováno, přichází na přetřes další z  kladů. A tím je snadná údržba vinylu. K dokonale čisté podlaze dokonce nepotřebujete žádné speciální čistící prostředky, jak by si mohl, kdo myslet.

  anaterate / Pixabay

  Co si pohlídat u vinylu?

  Abychom dosáhli jisté objektivity předkládaných informací, je třeba zmínit i určité „negativní“ vlastnosti vinylové podlahy, které však nemusí vadit každému. Je to třeba požadavek na dokonale rovnou podlahu před pokládkou. Zároveň byste měli dbát na to, aby podlaha byla dostatečně vysušená, respektive musí mít tu správnou vlhkost, než na ni přilepíte vinyl.

  Počítat musíte i s určitým pnutím při změně teploty v interiéru, kdy může docházet k vytváření menších dilatačních spár. To ale pouze za předpokladu, že je vinyl špatně položen a nemá se kam hýbat. Takže při pokládce jej nikdy nedávejte úplně zdi.

  Pokud vám tyto věci nevadí, pak vás v pořízení vinylu nic nezastaví.