• Na čem se dá ušetřit na výdajích v domácnosti?

  7.5.2018 | autor: David K. | sekce: Financování

  Trápí vás velké výdaje na domácnost? Hledáte řešení, jak je co nejvíce minimalizovat? Pak nekončete jen u jedné věci, ale optimalizujte své náklady globálně. Hned na počátku všeho si rozdělte výdaje do několika základních skupin, jimž budete věnovat pozornost.

  • Nezbytné výdaje
  • Nutné výdaje
  • Postradatelné výdaje

  Nezbytné výdaje

  Jejich název je do značné míry jasně vypovídající. Bez těchto služeb se jednoduše neobejdete. Jsou to nejrůznější daně, koncesionářské poplatky, fondy oprav, splátky a jim podobné. Ty se vám podaří minimalizovat jenom stěží. Na druhou stranu máte možnost ovlivnit náklady na energie, a to například změnou dodavatele vybraných energií. Vyměňte i poskytovatele hypotéky nebo spotřebitelského úvěru a získejte lepší splátkové podmínky.

  Nutné výdaje

  Do této skupiny patří věci, které do jisté míry můžete omezit nebo ovlivnit. Jsou to potraviny, oblečení, vybavení do domácnosti, potřeby do školy, lékaři, měsíční jízdenky a tak dále. V tomto případě se zaměřujte na slevy a akce, protože díky nim máte možnost za zboží tohoto typu ušetřit nemalé částky.

  Postradatelné výdaje

  TygZam / Pixabay

  Na těch se dá šetřit pravděpodobně nejvíce. A jednoduše tak, že je prostě vypustíte. Jsou to investice do vlastních koníčků, zálib, sportu, večeří v restauracích, kina, divadla či internetu. Do postradatelných výdajů jsou zahrnuty i platby za provolané hovorné nebo cigarety a alkohol.

  Pakliže si uděláte soupis všech výše uvedených výdajů a zamyslíte se nad tím, jaké položky vyměnit, omezit či dokonce úplně zrušit, přijdete na to, že úspora není tak daleko, jak se na první pohled zdá. Naučte se hospodařit s financemi a přemýšlet u jejich utrácení, protože pak možná zjistíte, že jste schopni ušetřit nemalé částky, za které se následně velice příjemně odměníte.