• ahnydritove podlahy

  Chcete kvalitní podlahu? Vsaďte na anhydrit

  8.10.2021 | autor: David K. | sekce: Stavba, Inzerce

  Když se řekne podlaha v libovolném typu nemovitosti, lidem se obvykle vybaví betonové podlahy, respektive zavlhlé cementové potěry. Dnešní době a obecně modernímu stavitelství však vládnou trochu jiné podlahové materiály. Je to anhydrit, se kterým se pojí řada příjemných výhod. A věřte nebo ne, oceníte je naprosto všechny. Anhydritové podlahy jsou jasnou volbou pro soukromé i komerční objekty.

  Vlastnosti anhydritových podlah

  Anhydritové podlahy si oblíbíte z mnoha odlišných důvodů. Pokud bychom měli nejprve cílit na technické parametry anhydritu, pak lze zmínit minimální smršťování při vyzrávání tohoto podlahového materiálu. Na rozdíl od betonu, s anhydritem se pojí samonivelace, takže mnohem snáze docílíte potřebné rovinnosti.

  Ve výčtu výhod anhydritových podlah lze pokračovat. Hlavní zmínka by měla padnout v souvislosti s pevností. Mechanická pevnost při menší tloušťce je bezpochyby velkým kladem. To samé platí také o absenci jakékoliv výztuže. A co dalšího přináší anhydrit?

  • Poměr cena/výsledná kvalita je bezkonkurenční.
  • Jedná se o proces spojený s patřičnou čistotou.
  • Rychlost realizace podlah.

  Opomíjet bychom neměli ani na to, že samotná technologie anhydritových podlah je ve výsledku šetrná k životnímu prostředí. Právě z těchto důvodů byste měli při realizaci podlahy volit anhydrit.

  Anhydritové podlahy pro různé typy staveb

  Anhydritové podlahy mají poměrně široké užití, takže v případě bytových objektů se rozhodně nemusíte omezovat. Dokazují to klasické rodinné domy, nízkoenergetické domy, pasivní domy a mnohé další. Výjimkou pochopitelně nejsou ani komerční nemovitosti. Pokud máte zájem o anhydritové podlahy, obraťte se na profesionály, kteří tomuto oboru skutečně rozumí. Bližší informace čerpejte na internetovém portálu anhydrit-podlahy.cz, kde se dozvíte všechno potřebné.

  Rate this post