• Chytře na větrání domu

  28.7.2016 | autor: redakce | sekce: Energie, Inzerce

  Je léto a čas veder přichází naplno. Pobyt v prostorech, které nejsou dostatečně větrané, tudíž se v nich zdržuje teplý a vydýchaný vzduch, je takřka utrpením. Je tedy nejvyšší čas začít přemýšlet, jak vyřešit větrání domu, aby se nám v něm žilo lépe.

  Rekuperace je trend dneška

  Již delší dobu můžeme v oblasti větrání pozorovat jasný trend, kterým je příklon k rekuperaci. Je to v současnosti nejlepší způsob, jak řídit výměnu vzduchu v domě. V podstatě je to proces, ve kterém je řízeně vyměňován vzduch v domě. Výměna vzduchu trvá jen velmi krátkou dobu, tudíž nenaruší klima v domě a neohrozí vaše zdraví.

  Jak rekuperace probíhá?

  Technologie inVENTer lze uplatnit na téměř jakýkoliv objekt.Je to velmi jednoduché. Po celém větraném objektu (nemusí to být jen dům, rekuperace může probíhat i v bytech, kancelářských budovách, chatách, chalupách, zkrátka téměř všude) jsou rozmístěné rekuperační jednotky, které fyzicky provádějí větrání. Jejich rozmístění je závislé na velikosti objektu a jeho typu. Pro každý rekuperovaný objekt je nutné zvolit jiné jednotky v jiném počtu. Tyto rekuperační jednotky jsou řízeny centrálním regulátorem určujícím, kdy bude přesně jaká jednotka větrat.

  Na koho se obrátit?

  Tím, že samotné větrání každé jednotky probíhá je velmi krátkou dobu, je rekuperace také velmi energeticky a tudíž i ekonomicky úsporná. Navíc na ni můžete dostat dotaci od ministerstva životního prostředí v rámci programu Nová zelená úsporám. To jsou samy o sobě jasné důvody, proč s rekuperací neváhat ani minutu.

  Pro dodání technologie doporučujeme zvolit prověřeného partnera. Je jím například společnost A-Invent s. r. o. dodávající po celé České republice rekuperační zařízení firmy inVENTer, celosvětového leadera této technologie. I na tyto produkty se vztahuje Nová zelená úsporám. Každý produkt má navíc vlastní energetický štítek. Přesný soupis dotačních programů naleznete na webových stránkách společnosti.

  Rate this post