• Jak najít ideální pronájem bytu v Jihlavě? 5 rad pro rodiny s dětmi, které vám ušetří drahocenný čas i peníze

  6.2.2019 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Řešili jste v poslední době otázku, jak najít ideální pronájem bytu v Jihlavě? Určitě nejste sami. V posledních letech se stává toto centrum Vysočiny stále populárnějším, zejména pro rodiny s dětmi. Důvodem je především možnost aktivního vyžití, ať už sportovního, zábavního či kulturního. Pokud vážně uvažujete o tom, že by se Jihlava stala vaším novým domovem, projděte si naše tipy, které vám pomohou minimalizovat časovou náročnost a stres, který často bývá s tímto důležitým životním krokem spojený.

  Jak najít ideální pronájem bytu v Jihlavě, pokud s hledáním začínáte?

  Před samotným hledáním je třeba si nejprve ujasnit, jaký pronájem vlastně hledáte. Jste spíše společensky zaměření a chcete se často stýkat s přáteli v centru města? Nebo naopak preferujete klid a přírodu? To jsou důležité faktory, které musíte brát v potaz, a které se zcela jistě promítnou i do ceny nájmu.

  Jihlava nabízí mnoho zajímavých a jedinečných míst, kde si užije celá rodina. Nechte se inspirovat těmi nejoblíbenějšími a zvažte místo vašeho budoucího bydlení, pokud plánujete tato místa častěji navštěvovat:

  • ZOO – nachází se v krásném lesoparku u řeky Jihlávky, i když jen 10 min pěšky od centra Jihlavy
  • Aquapark Vodní ráj – nabízí celoroční využití včetně vodních atrakcí
  • Rodinný park Robinson – indoor zábavní pak oceníte zejména, když venku není ideální počasí
  • Cyklotrasy – dálkové cyklotrasy vedou z Jihlavy až do Rakouska a jistě je vyzkouší všechny sportovně zaměřené rodiny
  • Jihlavské podzemí – středověké sklepy tvoří druhý největší podzemní labyrint v celém Česku
  • Lesy a značené turistické trasy – krásná příroda v okolí vybízí k výletům s kočárkem i bez
  • Skiareál Šacberk – na severu Jihlavy si můžete při dobrých podmínkách i hezky zalyžovat

  Myslete prakticky – jinak to s dětmi ani nejde!

  Teprve plánujete rodinu nebo vám už dělá radost jedno či více ratolestí? Zvažte aktuální, ale i budoucí stav z hlediska velikosti a dispozice bytu, který si chcete pronajmout. S malým miminkem určitě oceníte vanu, s více dětmi například dvě koupelny. Myslete i na dostatek úložných prostor, zejména pokud se rádi věnujete různým sportům a koníčkům, ke kterým se často váží různé druhy oblečení, bot i náčiní. Pokud denně potřebujete kočárek, určitě se porozhlédněte po pronájmu s výtahem.

  Nezapomeňte na dobrou dopravní dostupnost

  MHD zastávka nedaleko vašeho bytu. To může být jedna z důležitých podmínek, pokud nemáte vlastní auto. Pokud jste mobilní, zjistěte si, jaké jsou možnosti parkování a případně i za jakou cenu. Komfortnější určitě bude možnost zaparkovat auto přímo u vchodu nebo do podzemních garáží.

  Domácí mazlíček není samozřejmost

  Pokud se spolu s vámi bude do nového domova stěhovat i váš chlupatý přítel, ať už pes či kočka, nezapomeňte o této skutečnosti informovat majitele, a to ideálně dostatečně dopředu. Přestože podle nového občanského zákoníku má nájemce právo v bytě chovat domácího mazlíčka, má tato benevolence určité podmínky a část pronajímatelů se s ní stále neztotožňuje. Setkat se můžete i s extra nájemným za zvíře.

  Vybírejte rychle a rozumně, abyste nepřebrali

  Líbí se Vám byt? Splňuje vaše technické i cenové požadavky a i přesto se chcete porozhlédnout po lepším? Doporučujeme s finálním kývnutím moc neotálet. Pronájem cenově dostupných bytů je v dnešní době stále náročnější, a to nejen v Praze. Prakticky ve všech krajských městech loni stoupl pronájem bytů, v Jihlavě konkrétně téměř o 20 %. Řada nájemců tak reaguje velmi flexibilně a je připravena prakticky ihned podepsat nájemní smlouvu.

  Proces hledání bytu k pronájmu není nikdy jednoduchý. Často vám bere i to málo drahocenného času, který vám s dětmi zbývá. Najít dokonalou souhru všech důležitých faktorů se může zdát spíš otázkou štěstěny. Věříme ale, že naše tipy vám shánění vysněného doma trochu zjednoduší a při koncovém výběru budete mít šťastnou ruku. A jak jste na tom se sháněním podnájmu vy? Budeme rádi, když se s námi podělíte o vaše zkušenosti, zejména z poslední doby, kdy je shánění nemovitostí tak náročné.

  Rate this post