• Nepřehánějte to s dekoracemi

  16.11.2015 | autor: redakce | sekce: Byt a dům

  Všichni si přejeme mít interiér zařízený tak, abychom se v něm cítili dobře a byl především útulný. Velmi záleží na výběru nábytku, aby bylo vše sladěné. Ovšem třešničku na dotru tvoří dekorace, které vše doladí, sjednotí a udělají z každého bytu útulné a příjemné místo. Lidé mají tendenci to s dekoracemi přehánět, ale přeplácané doplňky, byť sebekrásnější, nikdy nemohou vypadat dobře. Jaké trendy v dekoracích jsou právě IN a jak postupovat při výzdobě vašeho interiéru?

  Dekorace, které rozzáří váš interiér

  Dekorace jsou velmi důležitou a dalo by se říci až nezbytnou součástí každé domácnosti. Mezi velmi oblíbené ozdoby, kterými nikdy nemůžete nic zkazit, patří květiny. Máme na mysli květiny ve váze. Vázy sami o sobě mohou být velmi zajímavým doplňkem, pokud si do nich dáte suchou vazbu květin, výsledný efekt bude jedinečný. Na trhu je celá řada váz, které mohou mít různé tvary a barvy. Pokud možno se snažte volit takové, které budou ladit s ostatními dekoracemi. Pokud si nevíte rady, pořiďte jednoduchou průhlednou vázičku. Čerstvě řezané květiny působí vesele a provoní váš byt.

  Další ideální dekorací jsou svíčky. Provoní dům a zároveň a svým světlem dodají interiéru specifickou atmosféru. Krásu svíčky zvýrazníte kalíškem, který může být v zajímavém provedení. V obchodních řetězcích můžete vybírat ze široké palety.

  rámečky

  Hodiny a obrazy pro jedinečné okamžiky

  Hodiny jsou vlastně účelová dekorace. Pokud si zvolíte pěkný design hodin, udělají mnoho parády a zároveň vás budou neustále informovat o čase. Pokud máte dlouhé stěny, které působí prázdně, pak jistě pořiďte obrazy. Na velké plochy se hodí více obrazů, které jsou například namalovány ve stejném stylu a vzájemně se doplňují. Je třeba dbát na to, aby obrazy nepůsobily rušivým dojmem, anebo naopak nebyly příliš nevýrazné. Ozdobte si svůj dům rozumně a vkusně, pokud si nevíte rady, vždy se raději obraťte na znalce a profesionální návrháře interiérů.

  Další dekorace:

  Uvedli jsme si jen některé z dekorací, možností je samozřejmě mnohem více. Lze využít umělecké předměty a plastiky, dekorativní nábytek a textil nebo jiné líbivé prvky. Pokud možno vždy dodržujte zásadu, nic se nemá přehánět, u dekorací to platí dvojnásob. Ať váš interiér není příliš vyumělkovaný.

  Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: tungphoto).

  Rate this post