• Dost orosených oken a plísní na zdech. Je tu odvlhčovač vzduchu.

  22.8.2017 | autor: TomasL | sekce: Byt a dům, Inzerce

  Jestli si doma všímáte často orosených oken nebo se vám prádlo suší po vyprání nějak zvláštně dlouho, možná byste si měli všimnout šikovného pomocníka: elektrický vysušovač nebo odvlhčovač vzduchu. Zařízení, které reguluje vlhkost vzduchu. Dnes už vyráběné a dostupné pro všechny, mají přirozené a jednoduché ovládání, potřebují pouze přípojku do elektřiny a jsou kompaktní a designované.

  Pokud není přímo uživatelem určeno, je řeč o domácích odvlhčovačích. Ty jsou menší, tišší a vyrobené většinou z pohledového kvalitního plastu. K poškozní může dojít pádem, namočením elektroniky nebo třeba kladivem, když na to přijde. Tyto domácí odvlhčovače se dělí na základě principu, jakým dostávají vodní páru ze vzduchu. Adsorbční odvlhčovače nechávají vodu samovolně kondenzovat na porézní povrch, který se dále vysouší velmi jednoduše. Voda stéká do nádržky, kterou musí uživatel vylívat. Výhodou těchto pasivních odvlhčovačů je efektivita i za nízkých teplot, rychlost odvlhčování je ale pomalejší než u ostatních druhů z důvodu samovolného srážení. Kompresorové odvlhčovače vzduchu již používají více elektroniky. Nejprve je vzduch stlačen do prostoru, který je poté zchlazen na nízkou teplotu a voda se ze vzduhu vysráží na stěny. Ta poté skapá do nádržky podobně jako u prvního typu.  Posledním typem domácích odvlhčovačů jsou stroje fungující na principu Peltierova jevu. Znovu je potřeba pokaždé nádrž vylít a jsou většinou slabší než kompresorové.

  Druhou skupinou jsou odvlhčovače profesionální. Mají vyrobenou mnohem tužší kovovou strukturu a jsou určeny např. na stavby. Vydrží totiž i nápor malých prachových zrnek. Hodí se všude, kde je potenciál navlhlých stěn, kde se rosí okna, nebo třeba do prádelny. Pomáhají vysoušet stěny po povodních nebo po haváriích vody, znemožňují život plísním. Dají se tedy dát do sklepů, do spíží, obýváků, jídelen a restaurací, ložnic, na půdy nebo třeba do prádelny.

  Pokud o koupi tohoto pomocníka přemýšlíte, má určitě cenu jít za někým, kdo tomu rozumí. Existují specializované firmy jako je například Remko, které se zabývají instalací profesionálních klimatizací i prodejem domácích odvlhčovačů.

  Dost orosených oken a plísní na zdech. Je tu odvlhčovač vzduchu.
  Ohodnoťte článek

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.