• Kování interiérových dveří jsou o designu

  29.4.2020 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  I když se někomu může jevit kování interiérových dveří jako naprostá banalita, která se vybírá až nakonec, je to stejně jedna z věcí, která rapidně ovlivňuje vzhled dveří. Ať už vybíráte kování pro interiérové dveře, kování pro posuvné dveře nebo snad kování pro skládací dveře, v každém případě se jedná o doplněk a nezbytnost, která dveře může proměnit k dokonalosti nebo je také může změnit na něco nestylového a nehezkého. Proto vybírejte kování podle designové stránky.

  Na designu kování záleží

  Samozřejmě při výběru kování na interiérové dveře to není jenom o designu, ale je pravdou, že design má v tomto případě rozhodující slovo. Nechcete mít v domácnosti dveře, které budou naprosto mimo mísu, které nebudou v kompetenci se stylem, do kterého jste svůj interiér zařídili. Nebo snad ano?

  Co dalšího rozhoduje při výběru kování interiérových dveří

  I když má design hlavní slovo při výběru kování interiérových dveří, jak jsme zmínili, není to to hlavní. Rozhodující je mimo jiné také tloušťka dveří. Pokud si připravíte údaj čili zjistíte, jak tlusté dveře jsou, znatelně si tím usnadníte výběr kování. Tloušťku je nutné znát především kvůli délce spojovacích šroubů, které se zakoupí v sadě společně s vybraným kováním.

  Kování interiérových dveří jsou o designu

  Při výběru hraje roli samozřejmě také rozteč čili vzdálenost mezi osou kliky a osou klíče. Pokud kupujete štítové kování, musíte rozteč znát. Jinak stačí koupit kliku o rozteči standardních rozměrů.

  Za další kritérium při výběru kování u dveří lze brát také orientaci dveří. To je třeba mít na paměti v případě, že se chystáte kupovat kování v kombinaci klika a koule, případně klika a madlo. Je to také nutné znát tehdy, kdy hledáte bezpečnostní kování. Levé a pravé dveře totiž mají odlišné viditelné panty a otvírají se jiným směrem.

  zdroj obrázku: pixabay.com