• Zvelebování zahrady od A do Z

  3.5.2020 | autor: David K. | sekce: Zahrada

  Zahrada je místem, kam chodí každý člověk bezpochyby rád. Prostor, kde odpočíváme, pijeme lahodný šálek kávy, debatujeme s rodinou, přáteli a zkrátka relaxujeme. Je důležité, aby zahrada kolem domu dělala radost. A právě toho lze docílit několika jednoduchými prvky a úpravami.

  Méně je někdy více

  V první řadě se držte starého dobrého pravidla, že méně je někdy více. Promyšlený minimalismus si v dnešní době našel své pevné místo a přináší lidem patřičnou prostornost a vzdušnost. Realizovat lze v podstatě v jakýchkoliv prostorách.

  A nyní pojďme k samotnému zvelebování zahrady. Vaším odrazovým můstkem se může stát osvětlení, jež vám vytvoří jedinečnou noční atmosféru. Pokud nechcete platit za elektřinu, zvolte třeba solární variantu. Dopřávat byste si měli jistého nádechu romantiky, o nějž se postarají květiny pastelových barev, ale také ostrůvky s keříky a jinou zelení. Ideálně, když do blízkosti takových působišť umístíte lavičku, kde budete moci sedět, kochat se svým zahradním dílem a relaxovat.

  Chcete-li zvelebit svou zahradu v maximální možné míře, neopomínejte ani na vodní prvek. Tím může být menší, avšak nepřehlédnutelné jezírko či jiná vodní plocha.

  zahrada

  Vydejte se cestou ekologie

  Aby zahrada působila opravdu přírodním a útulným dojmem, dejte zelenou ekologii. To se týká hlavně použitých materiálů, třeba v podobě nejrůznějších ozdobných prvků. Jasná volba by měla padnout na dřevo a kamen. Ze dřeva ostatně můžete mít i zahradní nábytek. Ten by měl být umístěn v takové části zahrady, kde při krátkém posezení nabydete blaženého a slastného pocitu.

  Zahradu byste měli zvelebovat také z pohledu patřičné údržby. Ta musí být celoroční. Odměnou vám pak budou krásně rozkvetlé květiny, udržovaný trávník a podobně. Z pohledu úpravy nepodceňujte ani samotný vstup do zahrady. I ten je velice důležitý a mnohé napoví.