• Pořiďte si vinylové tapety

  31.8.2015 | autor: redakce | sekce: Doplňky

  Vinylové tapety patří k těm zajímavějším druhům tapet. V našich interiérech se mohou stát zajímavou alternativou keramického obkladu. Jejich povrch je tvořen vrstvou vinylu o různé tloušťce.

  Tento druh tapet snese větší zátěž, proto je možné jej použít do namáhanějších prostor, jako jsou kuchyně, předsíně a také koupelny. Vhodné jsou rovněž na chaty a chalupy. Větší tloušťka vinylu na jejich povrchu umožňuje jejich snadné čištění a omývání. Pro umístění do koupelen anebo za kuchyňské dřezy se ptejte u prodejce po vinylových tapetách do vlhkého prostředí. Ty jsou označovány obvykle symbolem tří vlnovek. Kromě již zmíněných vlastností navíc vinylové tapety dobře izolují teplo. Jejich výhody jsou tedy nesporné.

  vinylové tapety

  Vinylové tapety na zeď jsou vhodné pro všechny druhy interiérů. Dobře se aplikují na klasické zdi, ale i na sádrokartony, na umakart a také na speciální omyvatelné nátěry. Vzhledem k jejich vysoce krycím schopnostem je možné vinylové tapety použít i na nerovné anebo popraskané zdi.

  Před samotným lepením tapet na zvolenou plochu je nutné stěny v místnosti dostatečně očistit a pomocí stěrky upravit nerovnosti nebo praskliny na zdech. Máte-li na zdech vodou rozpustnou malbu anebo staré tapety, bude zapotřebí je nejdříve odstranit. Jakmile bude podklad, tedy zeď suchá, můžete se pustit do tapetování. Postupujte vždy dle návodu doporučeného výrobcem. Obvykle se vždy nejprve použije penetrační nátěr.

  “Obecně platí: čím silnější a těžší tapeta je, tím déle vydrží.

  Vyhovuje-li vám pestrý interiér, můžete použitím různých dezénů na tapetě prostor zajímavě opticky rozdělit. Skvělou tečkou za dekorováním vašeho interiéru bude, když stejnou tapetu použijete ještě na nějaký další detail, například na stínidlo lampy, na povlak polštáře či na orámování hodin nebo zrcadla.

  Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: tungphoto).