• 3 přednosti tepelných čerpadel oproti tradičním zdrojům tepla

  7.10.2018 | autor: redakce | sekce: Energie, Inzerce

  Tradiční zdroje tepla, využívající uhlí, zemní plyn či elektrickou energii, dnes v budovách všech velikostí stále častěji nahrazují tepelná čerpadla. Tato moderní zařízení získávají sílu z vody, vzduchu či země.

  Pojďme si společně přiblížit 3 hlavní přednosti moderního vytápění nebo ohřevu vody pomocí tepelných čerpadel.

  1.      Nízkonákladové vytápění – zejména vzhledem k elektřině a koksu

  Tepelná čerpadla si dnes pořizuje až pětina majitelů novostaveb a instalují se i do starších domů, protože jejich zásluhou ihned výrazně klesnou náklady na vytápění i ohřev teplé vody. Oproti ostatním zdrojům tepla (elektřině, uhlí, zemnímu plynu a dalším) vycházejí tyto položky jednoznačně nejlépe. Tepelná čerpadla sice mají vyšší pořizovací cenu, ale je možné využít státní dotace či zvýšené náklady „rozpustit“ do každoročních výdajů po celou dlouhou dobu životnosti zařízení.

  Díky tepelnému čerpadlu můžete na vytápění uspořit i více než 50 %, zejména vzhledem k elektřině, koksu a dřevěným briketám. Pro získání konkrétních čísel vztahujících se k vašim podmínkám využijte online průvodce výběrem tepelného čerpadla. Na přání pak na svůj e-mail obdržíte bezplatný odborný návrh tepelného čerpadla.

  2.      Využití obnovitelné energie – rovnováha nákladů na vytápění

  Tepelné čerpadlo získává energii bezplatně: z vody, vzduchu nebo geotermálního tepla. Zajistí vám tak rovnováhu v nákladech na vytápění, protože vás nebude ohrožovat růst cen elektřiny, plynu či uhlí. Navíc v současnosti jsou ceny tradičních komodit historicky podprůměrné, takže jakmile by se začaly zvyšovat, adekvátně tomu ještě vzrostou i výhody tepelných čerpadel.

  Uživatele tepelných čerpadel těší i to, že nemusí výrazně šetřit teplem ani vodou. V průzkumech sdělili, že zároveň pociťují doma více tepla a mají i dostatečné množství teplé vody, aniž by museli využívat elektrického přitápění. Na rozdíl od majitelů plynových kotlů svůj topný systém, tedy tepelné čerpadlo, doporučují dalším zájemcům.

  3.      Lákavé funkce navíc – ohřívání bazénu nebo letní klimatizace

  Tepelné čerpadlo vás nadchne i doplňkovými službami. Například snadno ohřeje vodu ve venkovním bazénu, případně vám v létě poslouží jako klimatizace. Rozumí si i s fotovoltaickým zařízením a chytrými telefony, jimiž ho lze ovládat dálkově. To všechno jsou příjemné funkce navíc, které majitelé tepelných čerpadel běžně využívají a u jiných zdrojů tepla nejsou dostupné.

  Vybírejte tepelné čerpadlo pečlivě – vyhněte se asijské produkci

  Při pořizování tepelného čerpadla však buďte obezřetní, protože na trhu se bohužel vyskytují asijská zařízení, na pohled levnější, avšak bez některých komponentů, riziková z hlediska vysokých provozních nákladů a s omezenou životností.

  Tepelné čerpadlo je důležitou investicí, proto se zaměřte na spolehlivou společnost s doplňkovými službami, k nimž patří instalace, pravidelné revize čerpadla a okamžitý servis v případě jakéhokoli problému. Všechna tato kritéria splňuje švédská společnost IVT, která v ČR a SR nainstalovala už více než 15 000 tepelných čerpadel.

  Rate this post