• Jak položit plovoucí podlahu

  4.1.2016 | autor: David K. | sekce: Byt a dům

  Rozhodnete-li se pustit do pokládky plovoucí podlahy svémocí, měli byste před tímto úkonem načerpat několik důležitých rad a informací, jež vám nyní přinášíme. Právě s nimi si velice snadno odpovíte na otázku, jak položit plovoucí podlahu.

  Základem všeho je určitě výběr vámi požadované podlahy, nástroje v podobě pily, kladiva, metru, úhelníku, tužky, klínků a obdobných prvků. Připravenu musíte mít i rovnou pokládací plochu, kam bude umístěna plovoucí podlaha.

  Myslete také na to, že jednotlivé lamely je vhodné pokládat v rovnoběžném směru úzkých prostor, což vytváří podstatně lepší dojem.

  Jak položit dlažbuNa webu LookCool.cz v sekci bydlení si můžete přečíst tyto články:

  Jak položit plovoucí podlahu krok za krokem

  Nyní přecházíme k samotné pokládce. Jak položit plovoucí podlahu si vysvětlíme v několika následujících bodech. Nejprve si místnost rozdělte na čtyři dílce a začněte s pokládkou z levého rohu. Dbejte na to, aby mezi podlahu a stěnou, respektive jakýmikoliv pevnými předměty v cestě zůstala mezera alespoň 10mm.plovouci podlaha

  Poté začněte zasunovat jeden dílec do druhého, dokud nevytvoříte souvislý pruh. Nyní vás určitě zajímá, jak položit plovoucí podlahu dále? Odpověď je velice jednoduchá. Pustíte se do druhého pásu, který se musí ve spojích podlahy překrývat alespoň o 3cm, ideálně více. Poslední dílce na konci místnosti samozřejmě řádně odříznete a vložíte. Stejně tak si poradíte i s vykrajováním překážek, jako jsou radiátory.

  Finální proces pokládky plovoucí podlahy

  V okamžiku, kdy se budete blížit k dřevěným zárubním, neopomínejte ani zde na výškovou dilatační spáru 10mm. V tento okamžik lze bezpečně tvrdit, že jsme poměrně rychle odpověděli na vaši otázku jak položit plovoucí podlahu.

  Za zmínku snad ještě stojí, že nedílnou součástí plovoucí podlahy bývají i krycí lišty, kterými je obehnána celá místnost. Jde o praktický a také estetický prvek.

  Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: sumetho).