• Výhody a nevýhody dřevěné podlahy

  28.5.2018 | autor: DavidK | sekce: Byt a dům

  Dřevěné podlahy jsou oblíbeným materiálem, který se pokládá nejenom do chat, chalup a rekreačních objektů, ale také do moderních rodinných domů, bytových jednotek, popřípadě do luxusních kanceláří. Meze se v tomto směru rozhodně nekladou.

  Je pravdou, že oproti jiným typům podlah si za tento přírodní materiál rozhodně připlatíte, proto je dobré vědět, jaké se s dřevěnými podlahami váží výhody a nevýhody. Pak už bude jenom na vás samotných, zda vás tyto informace přesvědčí nebo naopak odradí.

  Hlavní výhody dřevěných podlah

  Prvním nepopiratelným kladem bude rozhodně ekologičnost. Někdo zkrátka vyžaduje ve svém interiéru ryze přírodní materiály a dřevo je samozřejmě jedním z nich. Jeho pevnost, přiměřená odolnost a stálost vypovídají o pěkném vzhledu, který vám nevyšosuje například nežádoucí sluníčko.

  Pokud podklad dobře položíte a budete se o něj čas od času starat, počítejte s dlouhou životností tohoto přírodního materiálu. Spolehnout se lze také na to, že v případě porušení, poškození nebo opotřebí dřevěné podlahy máte možnost provést její celkem snadnou renovaci. Pak bude podlaha vypadat zase jako nová.

  Ve prospěch dřevěné podlahy hovoří i další faktory.

  • Prvotřídní izolační materiál
  • Antialergické vlastnosti
  • Nenáročná údržba

  messomx / Pixabay

  Nevýhody dřevěných podlah

  Nyní se dostáváme k druhé části článku zaměřené a nevýhody dřevěných podlah. V tomto směru je vhodné zmínit vyšší pořizovací cenu. Dále je to také vlhkost, která nepůsobí na dřevo zrovna dvakrát dobře, takže si musíte rozmyslet, do jakých prostor dřevěnou podlahu budete chtít položit.

  Pokud zvolíte měkčí dřevinu, dejte si pozor na její mechanické poškození. Zároveň myslete na to, že dřevěná podlaha není vzhledem ke svým vlastnostem ideálním řešením pro podlahové vytápění. Na něj je lepší využít jiné podlahové materiály.

  Výhody a nevýhody dřevěné podlahy
  Ohodnoťte článek

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.