• Zvažujete bydlení ve srubu?

  4.6.2018 | autor: David K. | sekce: Byt a dům

  Přemýšlíte o stylovém a tradičním bydlení? Neláká vás moderní zděný objekt, ale chcete obydlí z co největšího množství přírodních materiálů? Pak se do vašeho úzkého výběru dostane určitě srub. Monumentální stavba zhotovená z kulatiny, tedy ze dřeva.

  Jenže, takové bydlení nemusí být pro každého. Abyste se přesvědčili o tom, zda vám tento typ nemovitosti vyhovuje nebo ne, rozhodně ji navštivte. A ještě předtím si přečtěte následující výhody a nevýhody srubů.

  Hlavní výhody srubů

  Tím největším kladem bude bezpochyby design. Výstavbou srubu získáte něco výjimečného, unikátního a velice komfortního. Vůně dřeva v každé místnosti, absence jakýchkoliv mokrých procesů výstavby a tím pádem i omezená plíseň.

  Vzhledem k tomu, že ke stavbě srubu se používá kulatina odpovídajícího průměru, získáte pevný a bytelný základ s dobrou izolací. Ta je mnohdy podporována ještě ovčí vlnou. Díky těmto přírodním materiálům budete mít jistotu, že váš dům bude dokonale zateplen a bude dýchat.

  U srubu se v neposlední řadě připravte také na to, že stavba vybrané nemovitosti netrvá dlouho. Pokud na to seženete firmu s volným termínem výstavby, zabere jí to zhruba tři měsíce a vy se můžete pomalu připravovat na dokončovací práce. To je výhoda toho, že se nemusíte trápit s jakoukoliv mokrou prací a dávat si technologické přestávky. Takové věci u srubu jednoduše odpadají.

  12019 / Pixabay

  Nevýhody srubů

  Abychom byli v popisování srubů co nejobjektivnější, musíme každopádně zmínit i potenciální nevýhody tohoto typu bydlení. Tím je například to, že srub si po několik let ještě pozvolna sedá. S tím je třeba počítat především u nábytku, který budete pevně přichytávat ke zdi.

  Zvuk praskajícího dřeva už je individuální záležitostí a sem tam nějaké lupnutí spíše potěší ucho každého člověka a ubezpečí ho, že bydlí v přírodním objektu.

  Klíčová slova: , ,