• Co dělat s popraskanou omítkou?

  11.6.2018 | autor: David K. | sekce: Rekonstrukce

  Popraskaná omítka v jakémkoliv interiéru určitě není ničím zajímavým. Tento oku nelahodící prvek obtěžuje bezpochyby každého majitele nemovitosti. Jestliže tento nešvar chcete co nejdříve napravit, přinášíme vám praktický tip, jak se zbavit popraskané omítky.

  Připravte si odpovídající tmel

  Pokud budeme uvažovat o tom, že řešíte pouze drobné prasklinky, nikoliv odpadající zdivo, s přehledem si vystačíte se správným tmelem. Nebude třeba cokoliv škrábat, nahazovat a podobné mokré procesy, do nichž se nikomu pravděpodobně nebude chtít.

  Než vůbec nanesete tmel do malé spáry, měli byste dané místo co nejvíce očistit od nežádoucího prachu. K tomu využijte například malý štěteček, kterým vymetete i ta nejjemnější zrnka. Pokud by docházelo k lehkému odlupování okolních částí, raději je odejměte, aby nenastalo v budoucnu k další praskání.

  Poté je třeba nanést tmel speciální tmelovací pistolí. U poslední vrstvy tmelu se nebojte použít ani univerzální vyztužovací pásky, se kterými pak docílíte ideálního výsledku. Po přebroušení přijde na přetřel lokální malování podle toho, jakou máte na stěně použitou barvu. Někdy může dojít k tomu, že stejného odstínu nedocílíte a budete muset stěnu malovat celou.

  Pexels / Pixabay

  Zkuste se zamyslet nad příčinou

  Jestliže se vám praskliny objevují opakovaně, zamyslete se nad tím, proč k tomu vlastně dochází? Neudělali jste chybu při malování? Nemůže být problém dokonce v samotném nahazování stěny? Pakliže tomu tak opravdu je, nevyhnete se situaci, kdy je třeba stěnu s popraskanou omítkou celou předělat. Jedině tím pak můžete zabránit opakovaným prasklinám.

  V každém případě, když objevíte na zdi nevzhledné praskliny, zkuste vždy tu snazší, rychlejší a komfortnější cestu. A pokud to nezabere, až poté se vydejte radikálním směrem náročnější opravy.

  Klíčová slova: , ,