• Výhody jímky

  2.2.2018 | autor: TomasL | sekce: Byt a dům

  Vlastníte chatu, zahrádku nebo jiný rekreační objekt? Hledáte finančně i technologicky nenáročné řešení pro nakládání s odpadními vodami?

  Jímky (žumpy) představují nejlevnější způsob, jak likvidovat odpadní vody a splašky. Jejich usazení se obejde bez betonáže i stavebního povolení. Díky široké nabídce modelů s různým objemem si jímky získaly oblibu zvláště mezi chataři a zahrádkáři.

  Pojďme si tedy představit hlavní přednosti jímek z e-shopu mirosep.cz.

  Výhodné řešení bez byrokracie

  Naše sklolaminátové jímky si oblíbíte nejen pro dostupnou cenu, ale také jednoduché usazení, při němž se obejdete bez pracné a nákladné betonáže. Díky odolnému materiálu nemusíte mít strach o poškození objektu např. vlivem tlaku zeminy nebo koroze.

  Jímky pořídíte za nižší ceny než septiky nebo čističky odpadních vod, (byť je cenový rozdíl mezi jímkou a septikem nevelký).

  Asi hlavní předností jímek je, že jejich používání není podmíněno stavebním povolením ani povolením k vypouštění vod. Vystačíte pouze s ohlášením stavebnímu úřadu, za nějž neplatíte žáden správní poplatek.

  Ideální volba (nejen) pro chataře

  Už při pořizování jímky mějte na mysli nutnost vyvážení odpadů. Na rozdíl od septiků totiž jímka vodu shromažďuje, ale ta se v ní dále nečistí. Vývoz splašků provádí fekální vůz, který je odváží do centrální čističky. Jedno vyvezení stojí cca 1000 –1500 Kč, doklad si ponechejte pro případnou kontrolu.

  Z uvedeného vyplývá, že se jímka vyplatí především chatařům, kteří daný objekt užívají rekreačně a sezónně, nikoli trvale.

  Jímka jako nádrž pro dešťovou vodu

  Jímky z našeho e-shopu lze využívat také jako nádrže pro akumulaci dešťové vody. Tu pak můžete zužitkovat při zalévání zahrady, uklízení, mytí nebo splachování WC. Krom toho, že ušetříte náklady na pitnou vodu, dále zabráníte podmáčení půdy, které může ohrozit váš pozemek i samotnou budovu.

  Výhody jímky
  Ohodnoťte článek

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.