• Vana nebo sprchový kout?

  5.2.2018 | autor: DavidK | sekce: Byt a dům

  Otázka, která má téměř nesmrtelný charakter. Každý, kdo stojí právě před návrhem své nové koupelny nebo před její rekonstrukcí si jistě sepisuje patřičné klady a zápory. Do značné míry jde o osobní potřebu a velice individuální záležitost.

  Pakliže však chcete být v rámci srovnávání skutečně důslední, měli byste své výsledné rozhodnutí odrážet nejenom od pocitů, ale také racionálních argumentů. A právě jejich výčet se vám nyní pokusíme prezentovat.

  Sprcha – rychlost a potřeba malého místa

  vana nebo sprchovy koutZkusme popis obou variant pojmout z pohledu přednesu těch nejzásadnějších kladů. Jestliže to tak učiníme, je zřejmé, že sprchový kout se hodí především tam, kde chcete šetřit místem. Půdorys vaničky má totiž kolem 75×75 cm až 100×100 cm, popřípadě více.

  I díky tomuto předpokladu máte záruku v tom, že se vám do koupelny vejde daleko více nábytku nebo potřebná pračka.

  S přibývajícím věkem navíc oceníte, že se nemusíte přesouvat přes vysokou hranu vany. Do sprchy jednoduše vklouznete a během několika minut jste pryč, aniž by po vás zůstala jakákoliv mokrá spoušť.

  Vana – pohodlí a relaxace

  Nyní se přesuneme k výčtu kladů, které doprovází moderní vany. Pakliže je v koupelně prostor, můžete volit z bezpočtu nejrůznějších velikostních provedení. Kreativní „nádrž“, do níž se usadíte se svým partnerem a oddáte se ničím narušované relaxaci. S velkou oblibou si ji zamilují také malé děti.

  Jako součást vany lze přikoupit praktické sprchovací doplňky v podobě zástěn, jež vám mohou napodobovat téměř plnohodnotný sprchový kout.

  Vana se může navíc stát i určitou dominantou koupelny, ať už je to za pomoci plastového vnějšího pláště nebo díky obkladům.

  Nuže, posuďte sami, čemu dáváte raději přednost a co je pro vás výhodnější. U většiny lidí obecně platí, v mládí vanu, ve stáří sprchový kout.

  Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: winnond).

  Vana nebo sprchový kout?
  Ohodnoťte článek

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.