• terasova prkna

  Vytvořte si terasu s dlouhou životností

  9.5.2023 | autor: David K. | sekce: Stavba, Inzerce

  Každý majitel rodinného domu sní o terase, na které bude moci relaxovat a užívat si chvíle klidu. Místo, kde se můžete potkávat se svými přáteli, rodinou a vychutnávat si hřejivé sluneční paprsky. Tak pokud právě o takovém působišti přemýšlíte, budete potřebovat vhodná terasová prkna, přidružený stavební materiál a trochu toho umu.

  Co je potřeba na stavbu terasy?

  Pomyslným odrazovým můstkem při výstavbě terasy jsou pochopitelně terasová prkna. Vsadit můžete buď na dřevo nebo dáte přednost dřevoplastu s označením WPC. V obou případech si přijdete na své. Záleží na tom, čemu dáváte zelenou. WPC prkna dokáží skvěle imitovat přírodní materiál, a právě přísada plastu je předpokladem dlouhé životnosti.

  Té se však můžete domoci i díky správnému ošetření klasických terasových prken. Jestliže vaše volba padne na dřevo, sázkou na jistotu se vám stane sibiřský modřín. Ten je pro naše klimatické podmínky, jako stvořený. Navíc jeho designové provedení je oku lahodící. Ošetřit ho můžete nejenom bezbarvými oleji, ale také nejrůznějšími odstíny.

  Příslušenství, bez kterého se neobejdete

  Pro výstavbu terasy svépomocí však budete potřebovat nejenom terasová prkna a hranoly. Vhod vám přijdou určitě terče na dlažbu, na něž se staví celá konstrukce. Vše je pak dokonale odvětrané a provzdušněné, což přispívá k delší životnosti prken. Nepostradatelným pomocníkem jsou i terasové distanční podložky, se kterými zabráníte kontaktu dvou prken, držení vlhkosti a tím pádem vzniku nežádoucích plísní.

  Připravte se na nadcházející letní sezónu s dostatečným předstihem a pusťte se do výstavby nové terasy. Nakupte vhodná terasová prkna, nezbytné doplňky a vytvořte si prostředí, kde se budete cítit opravdu dobře. Možností působivé realizace máte v dnešní době více než dost, o čemž se můžete přesvědčit na vlastní kůži.

  Rate this post