• Víte, jak postupovat při koupi bytu?

  29.1.2018 | autor: redakce | sekce: Byt a dům, Inzerce

  Koupě bytu je rozhodně velkým závazkem, a tak je nezbytné, aby se každý kupující zaměřil na všechny aspekty, které mohou samotný výběr ovlivňovat. Tím prvním krokem, jak postupovat při koupi bytu, je rozhodně ten správný výběr samotné lokality. Nerozhoduje pouze město jako takové, ale i konkrétní čtvrť a její okolí. Zde totiž může být negativním vlivem například hluk z různých továren, zvýšená kriminalita, nebo nedostatek občanské vybavenosti. Jakmile je potom lokalita vybrána, je možné již vybrat konkrétní byt. Možná víte jak nejlépe sepsat nájemní smlouvu, ale jak by měla vypadat kupní smlouva při prodeji bytu?

  Zaměřte se na vyhovující dispozice

  Při výběru je třeba zohlednit také to, jak velkou plochu využijete. Ideální je porovnávat s vaším současným bydlením, a to i z hlediska počtu místností. Máte-li i v tomto jasno, je dalším krokem, který řekne, jak postupovat při koupi bytu, porovnání jednotlivých bytů a jejich cen. To je poměrně složitý proces, který je rozhodně časově náročný. Je nutné si každý byt prohlédnout osobně, a zaměřit se nejenom na jeho přednosti, ale samozřejmě i jeho nedostatky. Rozhoduje třeba kvalita použitým materiálů, stáří, nebo i patro, popřípadě orientace na světové strany.

  koupě bytu

  Pozor na sousedy

  Co může být poměrně velkým problémem, to jsou jistě sousedé. Ne všichni jsou spořádaní, a tak je dobré si předem zjistit, jací lidé v domě žijí, hlavně však na vaší společné chodbě. Mnoho odborníků, kteří radí jak postupovat při koupi bytu, rozhodně tento aspekt nezanedbává, jelikož i když je byt dokonalý, sousedé mohou všechny sny o příjemném životě dokonale zhatit.

  Zjistěte skutečné náklady

  A pokud vše zatím vypadá dobře, je vhodné se zeptat také na to, kolik provoz bytu reálně stojí. A to nejenom z hlediska pravidelných poplatků, ale hlavně z hlediska skutečně reálné spotřeby. A to jak vody, plynu a elektřiny, tak třeba i poplatků do fondu oprav, nebo za údržbu celého objektu. I to je důležitým aspektem toho, jak postupovat při koupi bytu, abyste v budoucnu neměli další nečekané výdaje, a to přesto, že původní investice vypadala velmi dobře.

  Máte-li vybráno, přicházejí na řadu právní náležitosti

  Koupě bytu je samozřejmě spojená také se sepsáním smlouvy, a samozřejmě také s případnými změnami v katastru nemovitostí. To vše jsou nutné právní věci, na které je třeba přizvat odborníka, nebo alespoň někoho, kdo vám zkontroluje předloženou smlouvu. Ta by měla mít práva a povinnosti, ale rozhodně by neměla hrát pouze ve prospěch prodávajícího. V mnoha ohledech samozřejmě pomohou různé realitní společnosti nebo realitní poradci, ale ne každý se na ně chce obracet.

  Následně už jsou téměř veškeré formality vyřízeny, a jakmile je vše dotaženo do výsledného konce, je daný byt váš, a můžete v něm začít konečně žít svůj splněný sen o dokonalém bydlení. Z výše uvedeného tedy jasně vyplývá, že rady jak postupovat při koupi bytu rozhodně nejsou jednoduché, a je třeba projít celou řadu možností.

  Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: thephotoholic).

  Rate this post