• Jak se správně starat o vaše žaluzie?

  26.1.2018 | autor: TomasL | sekce: Inzerce, Ostatní

  Žaluzie běžně plní mnoho funkcí, zdaleka nejde jen o stínění slunečních paprsků a světla, ale zabraňují i nechtěným pohledům sousedů. Možná jste netušili, že dokonce mohou značně izolovat okolní zvuky a zabraňovat pronikání nechtěného tepla do interiéru. Jejich dennodenní užívání je však vystavuje vysokému zatížení. Proto vám přinášíme několik dobrých tipů, jak se o žaluzie starat, abyste prodloužili jejich životnost.

  Žaluzie můžete ošetřovat libovolnými čisticími prostředky, které jsou ředitelné vodou. Určitě však nepoužívejte hrubé nástroje, jako jsou třeba drátěnky a podobně. K mechanickému šetření raději využijte šetrný hadr.

  Péče o horizontální žaluzie

  Horizontální interiérové žaluzie jsou nenáročné na údržbu. Ta v podstatě spočívá v občasném otření lamel žaluzie od prachu a drobných nečistot. Využít můžete šetrný hadr, ale nemusíte se bát ani vysavače se speciálním nástavcem. Jednoduše stačí přetočit žaluzie do jedné polohy, očistit je a to stejné udělat i ve druhé poloze – tak jsou horizontální interiérové žaluzie očištěny.

  Interiérové horizontální žaluzie nevyžadují ani další speciální péči, nijak specificky se o ně starat nemusíte.

  Péče o vertikální žaluzie

  Starat se o vertikální žaluzie je sice o něco málo složitější než v případě horizontální varianty, ale ani tak nevyžaduje nějakou speciální zručnost. Vertikální žaluzie se skládají z hliníkového profilu, na kterém jsou zavěšeny horizontální lamely. Právě ty slouží jako stínící technika. V podstatě jde o bezúdržbovou variantu jako v případě horizontálních žaluzií. Stačí jen jednou za čas lamely otřít od prachu a spolu s nimi i hliníkový profil.

  Jak můžete vidět, údržba a péče o stínící techniku není nijak náročná, prakticky se jedná o bezúdržbové systémy. Právě k tomu totiž byla stínící technika navržena, aby byla maximálně účinná a přitom nenáročná na údržbu. Jiná údržba se samozřejmě nabízí v případě automatických venkovních rolet a podobně, ale nejrozšířenějším typem jsou právě interiérové vertikální a horizontální žaluzie.

  Jak se správně starat o vaše žaluzie?
  Ohodnoťte článek

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.