• Jaké je bydlení na hausbótu?

  10.8.2020 | autor: David H. | sekce: Byt a dům

  Pokud jste někdy přemýšleli o tom, že prodáte svůj dům nebo byt a koupíte si místo toho hausbót, ale zatím jste se do toho nepustili, tak možná dnes k tomu najdete opravdovou motivaci. Bydlení v hausbótu vyžaduje od člověka jistou dávku odvahy a dobrodružné povahy. Rozhodně se nejedná o klasické a standardní bydlení jako někde v domě či bytě. Dům, který stabilně stojí na vodě a můžete s ním kdykoliv odplout na širou řeku, má určitě něco do sebe. Samozřejmě to sebere nějakou tu korunu, ale rozhodně je to levnější než postavit nový velký dům nebo koupit nový byt v novostavbě. Pojďme se společně podívat, jaké to je bydlet v hausbótu. Jaké jsou výhody bydlení v hausbótech oproti bydlení například ve srubech?

  Komfort i v zimě

  Toto moderní bydlení v hausbótech, jenž je ve světě poměrně častým jevem, se pomalu dostává i k nám do České republiky. Hausbóty jsou širokou veřejností vnímány, stejně jako mobilheimy, jako sezónní nebo výkonové bydlení. I přesto, že jsou vhodné především pro bydlení na sezónu, ideálně na léto, nabízí velký komfort a jsou schopné mnoha lidem nabídnout komfortní bydlení také v zimních měsících. Samozřejmě mají celou řadu výhod, ale také se zde mohou objevit i nějaké ty nevýhody, které jsou ovšem ve srovnání s výhodami zanedbatelné. Z toho důvodu se zaměříme spíše na výhody bydlení v hausbótu.

  hausbót

  Nic pro závratěmi trpící lidi

  V takovém bydlení jako je hausbót si mnoho lidí asi neodkáže představit místo trvalého bydliště. Domov, který neustále plave a při velké vodě vám jej mohou vlny pěkně rozhoupat, není úplně ideální pro lidi, kteří trpí závratěmi nebo mají nepříjemné zkušenosti s mořskou nemocí. Zřídit si tedy na takovém místě trvalé bydliště, nebude pro tyto lidi úplně vhodné. I přesto se mnoho lidí nebojí a jde si bydlení do hausbótu zkusit a následně se pro něj možná i rozhodne.

  Splňte si svůj sen

  Říká se, že sny se mají plnit, a proto máte-li sen vyzkoušet si bydlet na hausbótu, jděte do toho. Život je příliš krátký na to, abychom neustále odkládali naše sny do budoucího času neurčitého. Udělejte odvážný krok a zajděte si do půjčovny hausbótů. Zde si vyberte podle rad nějaký příjemný typ, najděte si dobré místo na ukotvení a můžete začít bydlet. Možná časem zjistíte, že to není nic pro vás nebo si tento způsob bydlení zamilujete a rozhodnete se pro něj.