• Jak odstranit mech z betonu či dlažby

  6.8.2020 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Odstranění mechu z betonu je možné několika způsoby. Pokud vás sužuje právě tato výtrusná rostlina, můžete se ji navíc nejen účinně zbavit, ale zároveň ochránit daný povrch proti novotvorbě.

  Jak odstranit mech z betonu? Možností existuje několik

  Mech je výtrusnou rostlinou, která sice působí pěkně v lesích, nicméně vzhled betonových ploch může narušovat a zároveň evokovat pocit zanedbanosti. Proto se jej snaží většina lidí zbavit, a to především ze zastíněných míst a na severně orientovaných plochách, kde se tvoří nejčastěji. Odstranění mechu z betonu je možné docílit několika způsoby. Lze použít přípravek na čištění betonové dlažby i mechanické čištění a navíc se o to můžete pokusit sami, anebo si objednat profesionální firmu.

  Odstranění mechu z betonu

  Při čistění betonu od mechu je možné vyzkoušet vápno, dřevěný popel či sůl. Jedním z nejsnadnějších způsobů, který navíc může být velmi rychlý, je ale mechanické čištění. Ačkoli lze použít drátěný či rýžový kartáč nebo špachtli, využít je ale možné i wapku, tedy vysokotlaký čistič, který nachází uplatnění při efektivním čištění různých povrchů. Zároveň můžete použít fungicidní prostředek, tedy přípravek na čištění betonové dlažby a dalších materiálů, který v některých případech působí preventivně a zabraňuje novotvorbě mechů.

  Čištění betonové dlažby za pomoci odborníků

  Čištění dlažby svépomocí představuje pouze jednu, nikoli jedinou možnost, jak odstranit mech z betonu jednou provždy. Využít totiž můžete také odbornou firmu, která se zabývá mytím a čištěním střech, teras, chodníků, dlažeb, zahradních konstrukcí a dalších venkovních prostor. Pak budete mít mj. jistotu, že nedojde k poškození dalších rostlin a trávníku v blízkém okolí betonových povrchů. Pokud se tedy na čištění betonu necítíte sami, určitě uvažujte o možnosti kontaktovat odborníky.