• Zahradní domky mohou nabývat nejrůznějších podob

  18.8.2020 | autor: David K. | sekce: Zahrada, Inzerce

  Plánujete rozšířit svoji zahradu o novou stavbu ve formě zahradního domku? Pak máte rozhodně na výběr. Takové domky totiž mohou plnit řadu praktických úloh, s nimiž vás v následujících řádcích trochu blíže seznámíme.

  Domky na nářadí

  Když se nad tím tak trochu zamyslíte, zahradní domky mohou primárně plnit úlohu skladovací. Praktický a zároveň esteticky propracovaný prostor, kam budete pravidelně ukládat zahradní náčiní. Do takového zahradního domku se beze všeho vejde také sekačka, kolečko a jiné nářadí.

  Nejsou to však jenom domky na nářadí, které vám v tomto směru přijdou vhod.

  zahradni domky

  Relaxace, jak se patří

  Když se řekne zahradní domek, každý si jistě představí nádhernou dřevěnou stavbu, jejíž součástí budou okna a dveře. Tomu tak ale nemusí být vždy. Jestliže chcete podobný objekt využívat spíše pro relaxaci a odpočinek, potom vás budou zajímat altány a pergoly. Ty nabývají nejrůznějších velikostí. Dřevo navíc můžete opatřit libovolným nátěrem, takže bude dokonale ladit s vaším exteriérem a ostatními venkovními prvky. Pravdou je, že takové altány a pergoly vám přinesou hlavně praktické krytí před deštěm a nevlídným počasím, popřípadě sluncem. To znamená, že odpolední kávě a nerušenému čtení knihy venku se můžete věnovat opravdu kdykoliv.

  Pokud jde o relaxaci, je vhodné zmínit ještě jeden typ stavby tak trochu připomínající zahradní domky. Jsou to dřevěné sauny, které mohou mít například podobu sudu. Originální stavba sloužící k očistě těla. Sauny jsou navíc vyráběny v odlišných velikostech tak, aby si na své přišel opravdu každý zákazník. Relaxovat proto můžete nejenom sami, ale i s rodinou nebo přáteli.

  Poznejte i jiný význam slovního spojení zahradní domek a zaměřte se na ostatní varianty těchto staveb, které se mohou stát nedílnou součástí vaší zahrady. Stačí si pouze vybrat a o nic dalšího už se nemusíte starat.