• Jaké výhody nabízejí dřevostavby? A vyplatí se je vyměnit za zděné domy?

  7.1.2016 | autor: redakce | sekce: Byt a dům, Inzerce

  Rekordně nízké sazby hypotečních úvěrů nahrávají investicím do rodinného bydlení. Českou republiku v současné době zaplavily nabídky firem, které jsou ochotny postavit dům na klíč v rekordně krátké době. V naší zemi má velkou tradici zděný systém, který ovšem v současné době vytlačuje dřevo. Patříte-li mezi ty, kteří stavbu rodinné dřevostavby v brzké době plánují, pak jsou následující řádky určeny právě vám. Prozradíme vám totiž, jaké výhody s dřevostavbou získáte.

  Zpátky do minulosti

  Vůči dřevostavbám panovala určitá dávka skepticismu a to zejména v letech minulých. Nutno podotknout, že dnes se již u moderních dřevostaveb změnilo mnohé: stavba samotná, ohnivzdorné zděné či nerezové komíny, ohnivzdorné střešní krytiny, ale třeba i důraz na dokonalejší spalování paliv. Dřevo je navíc upraveno tak, aby maximálně vyhovovalo stavebním účelům, ale i obyvatelům budoucího domu. Pokud tedy váháte, zda se zaměřit na zděné rodinné domy nebo jejich dřevěnou variantu, přečtěte si, jaké výhody můžete v druhém zmíněném případě získat.

  house

  Hlavní výhody dřevěných rodinných domů

  Mezi hlavní výhody patří perfektní tepelně-izolační vlastnosti bez nutnosti navýšení ceny, stejně jako větší užitná plocha místností při stejné zastavěné ploše. Pokud bychom se důkladně zaměřili na energetickou úspornost dřevostavby, pak dospějeme k názoru, že taková kvalitně postavená dřevostavba nám oproti zděnému rodinnému domku pomůže ušetřit až 30 % nákladů na vytápění. Mezi další výhody potom patří rychlá výstavba dřevostavby, stejně jako její nízká objemová hmotnost a především nesrovnatelně nižší náklady na výstavbu.

  Při plánování vybírejte dobře

  Aby se vám v novém domě bydlelo opravdu královsky, je potřeba zaměřit se především na výběr kvalitního dodavatele a zhotovitele díla. Nesnažte se na tomto kroku ušetřit, dříve či později se totiž mohou objevit závažné nedostatky, jejichž odstranění se vám nepěkně prodraží. Při výběru firmy, která bude mít zhotovení dřevostavby na starost, sázejte pouze na ověřené společnosti s dlouholetými zkušenostmi, ale i moderní technologie dřevostavby a ty nejkvalitnější materiály. Mějte totiž na paměti, že investice do kvalitních materiálů i firem se vám mnohonásobně vrátí třeba v životnosti dřevostavby, která může činit 120 – 180 let!

  Rate this post