• food

  Chcete uvařit levně? Poradíme vám pár vhodných receptů

  20.9.2021 | autor: David K. | sekce: Ostatní

  Vaření patří k našim každodenním činnostem. Své o tom vědí především ženy. Pokud se chcete naučit vařit ekonomicky, to znamená dobře a za málo peněz, přinášíme vám několik receptů. Povětšinou jde o rychle přichystané pokrmy, které vás nebudou stát ani příliš drahocenného času.

  Vařte levně a chutně

  Začít můžete například špenátovými placičkami. Ty jsou chutné a zároveň zdravé. Radost z nich budou mít i vaše děti, protože zelené placky jsou přece jenom něčím originálním a zajímavým. Dovnitř placiček můžete vložit například šunku, houby, pórek a jiné ingredienci podle nápaditosti. Špenátové placičky lze připravit nejenom nasladko, ale také naslano.

  Dalším tipem se stanou meruňkové knedlíky. Pokud jste na ně zapomněli a nevaříte je, určitě je nejvyšší čas. Použít mimochodem lze nejenom meruňky, ale také jiné sezónní ovoce. Vynikající jsou kupříkladu s jahodami a tvarohem.

  Když už se bavíme o levných jídlech, pak musí padnout zmínka o naprosté klasice. Tu představuje poctivý buřt guláš. V jeho případě si dejte záležet na výběru kvalitních buřtů s vyšším obsahem masa. To je základ všeho.

  Jaké další recepty připravit?

  Výše uvedenými pokrmy vaše gastronomické umění končit rozhodně nemusí. Naším dalším doporučením pro vás se stanou například čočkové karbanátky z červené řepy, těstovinový salát s tuňákem nebo vynikající kuřecí játra na cibulce. Když se vám doma budou povalovat houby z víkendového sbírání, pak se samozřejmě nabízí levná, avšak velice chutná smaženice. Tu pak můžete natřít na kousek opečeného chleba.

  Pro ty, kdo dávají přednost zdravějšímu stravování, přinášíme tip v podobě cizrnového salátu. Když do něj přidáte i nakládaná rajčata, určitě vás dokonale zasytí. Když se rozhodnete pro něco tučnějšího, na přetřes mohou přijít bramboráky. Tak co, už máte dostatek inspirace na další vaření?

  Rate this post