• Pořiďte si trvalky do truhlíků a dalších nádob

  20.5.2019 | autor: David K. | sekce: Ostatní

  Květiny přináší radost do života každého z nás. Už jen letmý pohled na zahrádku plnou květin vyvolává v člověku příjemné pocity. Ne každý má ale to štěstí, že jeho půda je v tak dokonalém stavu, že se mu záhonky zelený právě takovým kvítím.

  Jestliže zrovna patříte mezi jedince, jež takové štěstí nemají, nezoufejte. Jednoduše si zasaďte trvalky jinam.

  Použije nejrůznější typy nádob

  Trvalky jsou květiny, kterým můžete vytvořit ideální prostředí i v libovolné nádobě. Stačí jen trocha kvalitní hlíny, popřípadě vhodné hnojivo a sami uvidíte, jak dobře se jim bude dařit. Z pohledu použité nádoby se určitě nemusíte omezovat.

  Nejpoužívanější jsou bezpochyby truhlíky. A to jak ty plastové situované především do oken, tak ty dřevěné a kamenné umísťované do zahrad. Použít můžete i nejrůznější retro výroby ve formě starých plechových kýblů, keramických květináčů a kamenných koryt. V tomto směru se meze asi nekladou.

  Couleur / Pixabay

  Jaké zvolit trvalky?

  A nyní se dostáváme k části, která bude zajímat asi většinu milovníků květin. Jaké trvalky do výše vytipovaných truhlíků vlastně zasadit? V tomto případě si buďte jisti, že možností máte více než dost. Trvalky totiž můžete volit na základě výšky, barvy, místa, kde budou umístěny nebo ročního období.

  Vsadit můžete třeba na okrasné sedmikrásky, prvosenky, půdorysné růže, chejr vonný, levandule, netřesky, rozchodníky a mnohé jiné. Jsou to desítky druhů rostlin, jež se budou vyjímat ve vašich truhlíkách a ostatních nádobách, kde budou působit příjemném a naplňujícím dojmem.

  Zvelebte si své bydlení, potažmo zahradu. Pokud zasadíte trvalky do truhlíků, potom nemusíte být jen majitelé zahrad a rodinných domů. Na své si pochopitelně přijdou i lidé žijící v bytech s balkonem, kde si mohou vytvořit nápaditou a originální oázu klidu a harmonie.

  Klíčová slova: , ,

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.