• Jaké jsou možnosti vybudování garáže?

  16.4.2018 | autor: DavidK | sekce: Ostatní

  Pokud patříte mezi řidiče, kteří nechtějí svůj vůz vystavovat nevlídnému počasí, jistě uvažujete o výstavbě garáže. To znamená o prostoru, jež bude ze všech stran ohraničen a na váš automobil nebudou dopadat sluneční paprsky, déšť, sníh nebo dokonce nebezpečné kroupy.

  Vybudování garáže lze provést hned několika možnými způsoby. Vše záleží na tom, jakými disponujete prostory, a hlavně kolik byste do nové garáže chtěli investovat. Díky mnoha typům garáží si na své přijdou opravdu všichni.

  Levné řešení pod plachtou

  Tento podtitulek může být do jisté míry zavádějící. Většina čtenářů si totiž může myslet, že přes automobil stojící před domem přehodí jednoduše plachtu. Tak to samozřejmě není. V dnešní době máte možnost zakoupit pevnou ocelovou konstrukci připomínající klasický hangár jen v trochu menším provedení.

  Hlavním krycím článkem je pak plachta zhotovená z polyethylenu, která odolává nepřízni počasí a zároveň ji jen tak neroztrháte. Toto je pravděpodobně nejlevnější varianta, jež je zároveň asi nejméně bezpečná z pohledu zlodějů.

  Plechová garáž

  Pokročilejší verzí bude garáž z plechu. V jejím případě jsou k pevnější ocelové konstrukci připevněny plechové desky. Garáž disponuje uzamykatelnými vraty a dokáže nabídnout libovolný prostor dle zvoleného modelu. Za trochu více peněz dostanete i patřičnou mobilitu.

  Zděná garáž

  Nejdražší je samozřejmě výstavba garáže z cihel, která vyžaduje stavební povolení, projekt a stojí pravděpodobně nejvíce peněz. Na druhou stranu taková garáž je věčná, obvykle ji dokonale sladíte s rodinným domem a přináší pravděpodobně nejodolnější překážku pro potenciální zloděje. Vnitřní prostory si můžete navrhnout podle svého tak, že kromě zaparkovaného auta budete mít i dostatek místa pro uskladnění dalších věcí.

  Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Simon Howden).

  Jaké jsou možnosti vybudování garáže?
  Ohodnoťte článek

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.