• windows

  Volba nového zasklení vyžaduje správná rozhodnutí

  10.7.2023 | autor: David K. | sekce: Rekonstrukce

  Uvažujete o výměně starých oken za nové? Pak děláte dobrou věc, navíc s přihlédnutím k drahým energiím. Právě okna, potažmo zasklení představuje jednu z plochu, kudy utíká velké množství tepla ven. Zároveň to mohou být okna, která v létě budou fungovat jako určité stínítko před slunečními paprsky. Přesně z těchto důvodů vám přinášíme pár praktických rad týkajících se výběru nového zasklení.

  Co si pohlídat při výběru oken?

  Jednou z důležitých věcí je pochopitelně rám, který může nabývat odlišných podob. A to nejenom z pohledu výsledného vzhledu, ale také technických parametrů. Nabízí se tři výrobní materiál, přičemž každý přináší něco. Je to plast, dřevo a hliník. My se však budeme více věnovat samotnému zasklení, které je mnohdy hodně podceňováno.

  Na počátku všeho byste si měli rozmyslet, co od takových oken vlastně očekáváte. Na jakou světovou stranu směřují, zda nejsou příliš blízko k ulici a podobně. Pomyslným odrazovým můstkem se pro vás stane tepelná izolace. Právě ta se promítá do případných teplených úniků. V tomto směru se jasnou volbou stává trojsklo. To je navíc opatřeno pokovenými vrstvami, takže se v létě domůžete i příjemné izolace proti silným slunečním paprskům.

  Zvuková izolace a bezpečnost jsou také důležité

  Právě zmiňované trojsklo vyniká i z pohledu zvukových vlastností. Pokud bude okno do ulice a má chránit před hlukem zvenčí, je ideální volbou a vyplatí se za něj připlatit. Nakonec ve spojení s novým zasklením pomýšlejte také na bezpečnost. Skla totiž mohou být opatřena nejrůznějšími fóliemi zabraňujícími vysypání střepů při rozbití a podobně.

  Co se týče cenových nákladů, levnější variantou jsou dvojskla. Ta však ztrácí v některých z výše uvedených vlastností. Pokud u vás cena nehraje hlavní roli, vyplatí se investovat do trojskla. Vše se ale odvíjí od toho, kde bude sklo umístěno.

  Rate this post