• Jaký obsah lze očekávat uvnitř kávových kapslí?

  14.5.2021 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Oproti některým předpokladům konzumentů, že v kapslích končí ta nejhorší káva, prokázaly mnohé testy pravý opak. Výrobci plní svoje kapsle opravdu kvalitní kávou, která je srovnatelná s běžnou zrnkovou, kterou si můžete koupit naváženou anebo plněnou ve vakuově uzavřených obalech. Nemusíte se tedy obávat, že by káva z kapslí byla jakkoliv ochuzená.

  Základem každé kapsle je samozřejmě káva

  A to nejenom jedna. Najít tam můžete jak odrůdu Robusta, tak Arabica. Informaci o tom, jaký druh kávy se uvnitř kapsle nachází, byste měli získat od prodejce anebo najít na obalu kapslí. Z hlediska kávových odrůd tedy můžete očekávat buď samotnou Robustu, samotnou Arabicu anebo jejich směs. Zatímco Robustu poznáte podle hořké až zemité chuti s dřevitými podtóny, Arabica je považována za mnohem kvalitnější a její chuť je také delikátnější. Její chuťové tóny bývají jemně ovocné, květinové či čokoládové, záleží na vaší fantazii, k čemu je přirovnáte. Rozhodně ale ve srovnání s Robustou obsahuje Arabica zhruba polovinu kofeinu a dvojnásobek cukru. Její cena je také o mnoho vyšší. Jistým kompromisem pro nerozhodné jsou směsi obsahující obě kávové odrůdy, které obvykle nabízí skvělou chuť za výhodnou cenu. Vyzkoušet můžete například kapsle Tchibo Cafissimo, které obsahují prvotřídní kávu.

  banner kava do kavovaru

  Nejen kávou plněna je kapsle

  Kávovar a kapsle můžete použít nejen na přípravu prvotřídní kávy, snadno si díky nim uvaříte také luxusní horkou čokoládu, bylinkový čaj anebo obyčejné kakao. Záleží jen na tom, jaké kapsle si pořídíte. I kávové kapsle se ale mohou lišit v příchuti. Už jste někdy ochutnali kávu s příchutí medu a jogurtu? Anebo vás láká vůně malin či sladké vanilky? To vše se z vašeho hrnku kávy může linout, vyzkoušíte-li kapsle Tchibo.

  Jeden nápoj ze dvou kapslí

  V některých případech je potřeba dokonce pro přípravu kávy z kapslového kávovaru použít dvě kapsle po sobě. Týká se to většinou nápojů s mlékem či dalšími ingrediencemi, které by se do jedné kapsle nevešly, případně by jejich skladování společně s kávou nebylo vhodné. Takto připravíte například Latté macchiato, Cappucino, Café latte či další specializované druhy kávových nápojů. Vždy ale záleží na konkrétním výrobci, které nápoje takto rozdělí.