• intro

  Ekonomické vytápění nemovitostí

  2.4.2021 | autor: redakce | sekce: Energie, Inzerce

  Žijeme v době, která nabízí mnoho různých možností v oblasti vytápění. Otázkou je, jaké bude pro váš objekt tím nejvýhodnějším a samozřejmě i nejúspornějším.

  Ekologické a ekonomické vytápění nemovitostí

  Pokud chcete topit pohodlně, tak si jednoduše musíte připlatit. Nabídka je poměrně dost pestrá a tak je otázkou, jak si vůbec své vytápění představujete. Je třeba vzít v úvahu, že u levnějších zdrojů tepla je nutností se neustále starat jak o topivo, tak další údržbu kotlů. Nemluvě o možné zvýšené prašnosti. Když porovnáte jednotlivé nabídky, tak nejlépe na tom budou tepelná čerpadla, která patří mezi nejlevnější a bezúdržbové zdroje tepla. V podstatě vám jako uživatelům postačí nastavit pokojový termostat na požadovanou teplotu.

  Jejich předností je:

  • Nízká energetická náročnost
  • Využití přírodní, nízkopotencionální energie
  • Minimální zátěž na životní prostředí
  • Nehrozí při provozu nebezpečí výbuchu, vznícení nebo snad otrava oxidem uhelnatým

  intro

  Řízené větrání

  V současné době lze využít i další technologie, což znamená napojit řízené větrání. Zde v podstatě bude investice nižší, než pořízení větracích systémů jiným způsobem. Například pokud bude čerpadlo s vrty, tak snadno získáte pro svůj dům efektivní klimatizaci a v podstatě bez dalších investic a nákladů. Navíc rekuperace přináší snížení nákladů na vytápění, a dokonce dokáže snížit trvale vlhkost v domě, což je samozřejmě velmi výhodné pro celou nemovitost.

  Teplo pěkně od podlahy

  Za dobu své existence již podlahové topení přesvědčilo mnoho svých uživatelů, že je zcela bezpečné a přináší skutečný komfort a hlavně při nižší teplotě vzduchu. Opětovně tepelné čerpadlo je jednou z možností, jak využít ekonomických nízkoteplotních zdrojů. Navíc je zde možnost využít teplo a topení pěkně v zimním období, což rozhodně potěší. Ovšem v létě se dá využít příjemné chlazení a to v podstatě jednou instalací. Pokud se rozhodnete pro podlahové vytápění, tak nemusíte mít obavy, že to nějak naruší projektovou dokumentaci. Dokonce i nároky na podlahovou krytinu nejsou podlahovým topením nijak omezeny. Je preferovaná sice dlažba, ale nic nebrání tomu, že lze použít PVC, parkety nebo plovoucí podlahy.

  Rate this post