• Vyberte si vhodnou ledničku do domácnosti

  8.2.2021 | autor: David K. | sekce: Byt a dům

  Lednička neboli chladnička je bezpochyby nepostradatelným spotřebičem jakékoliv domácnosti. O tom není žádných pochyb. Každý na ní má pochopitelně trochu jiné nároky. A teď zrovna nemáme na mysli celkový vzhled, jako spíše technické parametry.

  Odrazovým můstkem je velikost

  Při výběru nové ledničky jistě začnete tím nejzákladnějším. A tím je velikost chladničky, která by měla odpovídat členům domácnosti a samotným potřebám. Obvykle se udává, že objem 50 až 70 litrů je na jednu osobu dostatečný. Pokud půjde o kombinaci chladničky a mrazáku, myslete i na velikost mrazáku, který bývá pochopitelně menší.

  Umístění ledničky

  Další důležitou věcí je to, zda bude lednička samostatně stojící nebo vestavěná. Podle toho můžete volit i její fyzické rozměry. Výjimkou pak nemusí být americké lednice, které mají dokonce dvoje dveře a velký objem.

  Technické parametry

  V rámci technických parametrů se zajímejte například o počet kompresorů. To znamená, zda má lednice samostatný kompresor pro chladničku a druhý pro mrazák, což je pochopitelně ideální model. Podceňovat byste neměli ani mrazící výkon, ten se u kombinovaného výrobku pohybuje od 2 do 33 kg za 24 hodin. Přihlížet je třeba také k hlučnosti. Pokud máte ledničku postavenou poblíž místa, kde spíte, platí to dvojnásob. V neposlední řadě neopomínejte ani na energetickou náročnost lednice. Ta víceméně odpovídá tomu, jaké parametry si zvolíte. Je však pravdou, že nikdo doma nechce mít velkého žrouta elektřiny.

  fridge

  Co by mohla lednice umět?

  Nakonec ještě zmíníme několik praktických funkcí, jimiž vás lednice jistě potěší, respektive přijdou vhod při jejím používání.

  • NoFrost
  • SuperFrost
  • MultiAirflow
  • Antibakteriální ochrana
  • Signalizace otevřených dveří

  Pokud budete hodně nároční, můžete sáhnout po SMART ledničce, kterou pak lze ovládat prostřednictvím chytrého telefonu a speciální aplikace.