• terrace

  Propojení terasy se zahradou je jistě zajímavé

  5.4.2021 | autor: David K. | sekce: Zahrada

  Vlastníte rodinný dům, kolem něhož máte zahradu? Potom vás někdy jistě napadla spásná myšlenka, jak propojit obě tyto části v jeden celek. Výsledek by totiž byl famózní. Pokud to vaše domácí prostory umožňují, můžete něco podobného zkusit vytvořit. My se vám prostřednictvím níže uvedených řádků pokusíme poradit.

  Francouzská okna jsou propojovacím článkem

  Ideální samozřejmě je, když máte v obývacím pokoji francouzská okna, skrze něž vidíte nebo můžete projít do prostor zahrady. Právě na tomto místě vybudujte terasu, která by v ideálním případě mohla být v podobné výšce jako vaše podlaha uvnitř. Pokud to nepůjde, nic se neděje.

  Aby došlo k úplnému propojení terasy se zahradou bez jakéhokoliv omezování z hlediska povětrnostních podmínek, vytvořte si na terase zimní zahradu. To znamená, obežeňte tento prostor sklem. Ideálně tak, aby bylo možné zimní zahradu v létě otevřít a vy jste měli při posezení dostatek čerstvého vzduchu. Naopak v zimě zimní zahradu zavřete a můžete ji obývat i za špatného počasí.

  terrace

  Myslete na ty nejmenší detaily

  Právě propojení terasy se zahradou hraje velkou roli především v zimě. Když si do zimní zahrady na terase přivedete i topení, můžete si okupovat v podstatě celoročně a budete se moci kochat zimními krásami své zahrady. To pochopitelně platí i za zhoršeného počasí. Samotnou terasu pak na zahradu napojíte například skrze navazující chodníčky. Zároveň zahradu koncipujte tak, aby vám byla otevřena a krásně zařízena přesně při výhledu z obývacího pokoje, potažmo terasy.

  Jen pro doplnění uvedeme, že z praktického důvodu se vyplatí používat například posuvné dveře. Zeleň zároveň nemusíte mít pouze v prostorách zahrady, ale také své zimní zahrady na terase, a to v módních květináčích. V tomto směru se meze rozhodně nekladou a každý člověk si jistě přijde na to své.

  Rate this post