• floor

  Je lepší tmavá nebo světlá podlaha v interiéru?

  19.4.2021 | autor: David K. | sekce: Rekonstrukce

  Jestliže si právě zařizujete svoji domácnost, určitě si pokládáte jednu zásadní otázku. Hodí se vám do domácnosti světlá nebo spíše tmavá podlaha? Ať už ve výsledku zvolíte jakýkoliv podlahový materiál, tato volba je celkem zásadní, protože na základě ní se může odvíjet další zařizování a vůbec celková útulnost vnitřních prostor.

  Abychom vám prostřednictvím tohoto článku pomohli při rozhodování, zaměříme se na klady obou těchto řešení. Vy si pak můžete sami rozmyslet, co je pro vás důležité a zásadní.

  Co přináší světlá podlaha?

  Pojďme se nejprve zaměřit na světlou podlahu. Ta v interiéru působí jistě prostorněji, protože danou místnost do jisté míry opticky zvětší. Světlé zabarvení je určitě jasnější a ve výsledku působí čistým dojmem. A je úplně jedno, jestli zvolíte přírodní tóny nebo ty jednobarevné.

  Když se rozhodnete pro světlou podlahu, pak při zařizování myslete na to, že se k ní hodí kontrasty. To znamená tmavší nábytek. Na druhou stranu v kombinaci se světlou podlahou úplně dobře nepůsobí chladné barvy stěn. Na to byste také neměli zapomínat.

  floor

  Co přináší tmavá podlaha?

  Teď se naopak zaměříme na to, co přináší tmavá podlaha. Když se pro ni rozhodnete, určitě v rámci daného interiéru přispějete k jeho útulnosti. K tmavé podlaze se naopak hodí světlejší nábytek. Je ovšem pravdou, že na takové podlaze je vidět více nečistot. Jestliže chcete tmavou a zároveň opticky rozšířit místnost, vsaďte na bílé stěny a strop. I v tomto směru lze docílit optického zvětšení.

  Ať už se rozhodnete pro světlou nebo tmavou podlahu, nikdy nezapomínejte na ty nejmenší detaily. U podlahové krytiny jsou to pochopitelně lišty. Když zvolíte ten samý barevný odstín jako u podlahy, můžete opět docílit výraznějšího rozšíření místnosti.

  Když si tedy vybíráte podlahu, myslete i trochu do budoucna ohledně toho, v jakém duchu se bude ubírat celá domácnost.

  Rate this post