• Strojní svěráky pro průmyslové použití

  27.7.2020 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Strojní svěráky patří již neodmyslitelně ke každé průmyslové dílně, která se zabývá obráběním kovů. Při jakémkoli obrábění se totiž neobejdeme bez přesného upnutí obrobku do svěráku. Sériová kovovýroba potřebuje během výroby jednotlivých produktů naprosto přesný chod všech obráběcích nástrojů, které se nesmí odchýlit ani o desetinu milimetru. Taková přesnost však vyžaduje naprosto stabilní fixaci obráběného kusu, kterou zajistí jedině strojní svěráky.

  S jakými typy strojních svěráků se můžeme setkat?

  Mezi nejprodávanější typy strojních svěráků patří svěráky s hydraulickým posilovačem, které vynikají obrovskou upínací silou a zároveň vysokou přesností. Použití často nacházejí u CNC obráběcích strojů. Pokud potřebujete upevnit obrobek atypického tvaru, pravděpodobně budete chtít využít výhod, které poskytuje dělený svěrák – možnost upnout velký obrobek s co nejefektivnějším využitím plochy, kterou nabízí stůl obráběcího stroje. Setkat se můžete i se svěráky brusičskými, které jsou vysoce přesné. Obrobek dokážou sevřít s přesností až 5 mikrometrů. Proto se tento typ používá také k přesnému měření obrobků.

  Dělený svěrák VAF L

  Mezi nejoblíbenějšími typy svěráků najdeme i nástroje s mechanickým posilovačem, jejichž výhody oceníme hlavně v případě, že potřebujeme přesně nastavit upínací sílu. Při sériové výrobě je důležité, aby každý z výrobků byl uchycen ve svěráku stejnou silou, a právě strojní svěráky s mechanickým posilovačem nám dokážou tuto přesnost zajistit.

  Proč používat kvalitní strojní svěráky

  Obrábění na CNC strojích vyžaduje absolutní přesnost. I pohyb obrobku o pouhý jeden milimetr či méně znamená zničení celého produktu, což může v mnoha případech znamenat obrovské finanční ztráty. Přesný strojní svěrák dokáže omezit produkci zmetků a tím snížit náklady na výrobu a zefektivnit provoz.