• Vazníkový krov vám umožní ušetřit na stavbě nové střechy

  25.7.2020 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Pokud chcete stavět, nebo uvažujete o rekonstrukci vašeho domu, chaty či chalupy, možná přemýšlíte, jaký typ krovu pro vaši stavbu zvolit. V současně době je nejpopulárnější variantou takzvaný vazníkový krov, jelikož je jeho zhotovení mnohem jednodušší, a tudíž také levnější než u klasického tesařského krovu. V závislosti na tvaru a sklonu střechy může objem uspořených financí u vazníkového krovu dosáhnout až 40%.

  Co je to vlastně vazníkový krov?

  Tento typ střešní konstrukce je tvořený prefabrikovanými díly zvanými příhradové vazníky. Jde o dřevěné hranoly, spojené kovovými deskami. Na rozdíl od tradičního krovu je nutné dřevěné vazníky vyrobit předem na zakázku ve specializované firmě.

  vazniky

  Výhody vazníkového krovu

  Vazníková střecha je často používána domů se složitějším půdorysem a měla by mít sklon do 30 stupňů. Díky použití lehkého řeziva způsobuje tento krov mnohem menší zatížení stěn domu, díky čemuž můžete na stavbě ušetřit ještě více. Oproti tradičnímu krovu vás překvapí i jeho velice snadná a rychlá montáž – prakticky za jediný den můžete mít váš nový domov pod střechou. Vazníkové krovy se nejčastěji používají u nízkých střech, kde neplánujete vybudování obytného podkroví.

  Klasický nebo vazníkový krov?

  Při rozhodování jaký typ krovu zvolit, musíte vzít do úvahy to, jak plánujete střechu využívat. Pokud chcete mít vysokou střechu s obytným podkrovím či půdou, budete muset zvolit dražší klasický krov. Pokud však plánujete nízkou střechu se sklonem do 30 stupňů a na půdě netrváte, je pro vás rozhodně výhodnější vazníková střecha. Je mnohem lehčí, levnější a budete ji mít smontovanou velice rychle. Jistě přitom neprohloupíte, obrátíte-li se s výrobou a montáží vazníků na firmu vazniky.eu která má s jejich výrobou zkušenosti, sahající až do roku 1994.