• Kvalitní bavlněné povlečení zajistí spokojený spánek

  23.7.2020 | autor: redakce | sekce: Doplňky, Inzerce

  Postel je místem, kde většina z nás tráví až třetinu svého života. Abychom se zde cítili vždycky skvěle a ráno se budili svěží a odpočatí, měli bychom si na stavu naší postele dát záležet. Nejde jen o vhodné matrace a rošty, na kvalitu spánku má velký vliv i povlečení.

  Nejoblíenějším materiálem je bavlna

  Bavlněné povlečení patří ke stálicím na trhu s lůžkovinami. Vyniká vysokou savostí, prodyšností a díky svým unikátním schopnostem vás v zimě zahřeje, zatímco v létě ochladí. Je také velice příjemné na dotek, což z něj dělá nejoblíbenější typ povlečení. Překvapí vás také vysokou odolností, i po mnoha vypráních si stále drží svůj tvar i barvu.

  Bavlněné povlečení VILNIUS TERRA

  Výhody bavlněného krepu

  Z bavlny se vyrábějí i jiné typy povlečení, například bavlněný krep. Díky jeho unikátní struktuře jej každý ihned pozná, jeho povrch je totiž zvrásněn, takže jej není nutné žehlit. Kromě snadné údržby vyniká stejnými vlastnostmi jako ostatní typy povlečení z bavlny – je velmi prodyšný, savý a i pře svůj nemačkavý povrch velmi příjemný.

  Saténové povlečení nabízí pocit luxusu

  Pokud hledáte skutečně luxusní povlečení vyrobené z bavlny, určitě zvolte satén. Tato luxusní látka se vyrábí z bavlny utkané atlasovou vazbou, která je posléze upravena pomocí technologie mercerace, což jí dodá nádherně hladký povrch, který je jemný, prodyšný a příjemný na dotek. Saténové povlečení oceníte zejména v letních měsících, kdy dokáže skvěle ochladit.

  Flanel vás zahřeje za dlouhých zimních nocí

  Dalším typem bavlněného povlečení, vhodným spíše pro chladnější období roku je povlečení flanelové. Je na dotek jemně sametové, skvěle saje pot a nádherně hřeje.

  Jak vidíte, z bavlny se dělá celá řádka kvalitních povlečení, z nichž každý typ má jiné vlastnosti, které uspokojí široké spektrum zákazníků. A jaké osloví právě vás?