• Jak eliminovat tepelné ztráty domu

  11.3.2019 | autor: David K. | sekce: Byt a dům

  Vzhledem ke stále se zdražujícím energiím se lidé snaží odhalovat tepelné ztráty svých domů. To znamená ty největší úniky tepla, které každoročně stojí zbytečně moc peněz. Jen málokdo chce topit pánu bohu oken, jak říkávaly naše babičky. My vám nyní přinášíme několik praktických tipů, jak eliminovat takové ztráty.

  Začněte energetickým auditem

  Člověk jako laik a amatér jenom stěží odhalí nedostatky svého domu a zjistí, kde nejvíce dochází k únikům tepla. Pokud do takové skupiny lidí patříte také, pak se obraťte na profesionály. Na firmy, které prováží energetické audity domů. Za pomoci speciální techniky vám změří váš objekt vůči tepelným ztrátám a vy z daného výsledku v podobě obrázku budete ihned vědět, kde jsou nejslabší mezery vaší stavby.

  moerschy / Pixabay

  Časté úniky tepla

  Jak asi každý čtenář tohoto článku správně tuší, největší úniky tepla bývají povětšinou v oblasti oken a dveří. Pokud tedy nemáte zrovna dostatek peněz na to, abyste stará okna nahradili novými s tepelněizolačními trojskly, potom se zaměřte na ty nejmenší detaily.

  Zkontrolujte kvalitu těsnění kolem oken a dveří, popřípadě jej vyměňte. V tomto směru určitě nejde o žádnou výraznější investici. Důkladně zkontrolujte zárubně a rámy oken.

  Pak se zaměřte i na to, jakým způsobem doba žijete. Pokud je zima, určitě se vyvarujte jakémukoliv dlouhodobějšímu větrání v místnosti. Stačí otevřít okno na pět minut a hned jej zavírejte, neboť vám tímto způsobem uteče přemíra drahocenného tepla. I s ním se můžete naučit zacházet troch šetrněji. Nikdy se nesnažte interiéry přetápět, protože každý stupeň teploty nad běžnou domácí teplotu vás může stát nemalé peníze.

  Mezi nejčastější úniky tepla patří také stropy, takže pokud je to možné, zkuste provést lepší izolaci střechy nebo té nejvrchnější místnosti. I takhle eliminujete nejčastější tepelné ztráty domu.

  Ohodnoťte článek

  Klíčová slova: , ,

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.