• pokojove rostliny

  Pokojové rostliny jako nedílná součást moderních interiérů

  23.11.2022 | autor: David K. | sekce: Byt a dům, Inzerce

  Přemýšleli jste někdy nad tím, jak konkrétně zařídit svůj domov? Co mu dodá tu pravou příjemnou atmosféru? Na garnýžích možná už visí stylové záclony nebo jiné dekorační látky, stěny jsou pravděpodobně ozdobeny obrazy nebo poličkami, jen rohy místností jsou poněkud prázdné a domácnosti chybí kapka toho života nebo té živosti. A tak do hry vstupují pokojové rostliny.

  Nemají jen estetickou funkci

  Řada lidí se pokojovým rostlinám stále příliš brání v domnění, že se jedná jen o další starost, která má pouze estetickou funkci. Jenže tomu tak není. Pokojovky nemají jen estetickou funkci, ale také jsou velmi praktickým společníkem. Co konkrétně umí? Například to, že čistí vzduch v místnostech. Fungují tedy jako čističky vzduchu, jen jsou poněkud levnější alternativou onoho domácího spotřebiče.

  Jaká pokojová rostlina má v moderním interiéru místo?

  Právě ona praktičnost možná nyní rozhodla o tom, že si pokojové rostliny přinesete z obchodů do interiéru. V tomto případě se nabízí otázka, pro jakou konkrétně se rozhodnout? Vždyť hobbymarkety jsou plné nejrůznějších druhů a vaše možnosti jsou pravděpodobně omezené nejen prostorem v domácnosti.

  Mezi nejoblíbenější patří monstera deliciosa. Mluvíme o pomyslné královně všech pokojových rostlin, která je zároveň velmi moderním doplňkem každého interiéru. Jedná se o nenáročnou rostlinu, která miluje dostatek světla, ovšem nikoliv přímé sluníčko. Dobře se jí daří v pokojích, kde se teplota pohybuje mezi 18-25° Celsia.

  Kromě monstery si rozhodně pořiďte i něco trochu barevnějšího, a to například begonii maculata. Její listy jsou zelené se světlými puntíky, ze spodní strany zbarvené do červena.

  K méně známým pokojovým rostlinám, jež však dokonale zapadnou do moderního domova, dále patří maranta fascinator. Její hlavní vlastností je, že si sama řekne, kdy ji máte zalít. A to se může hodit hlavně začínajícím pěstitelům, kteří mají z těchto živých společníků trochu respekt.

  Rate this post