• Snack

  Připravujte dětem jen kvalitní a vydatné svačiny

  21.11.2022 | autor: David K. | sekce: Ostatní

  Dětské jídlo je něčím, co by neměl podceňovat žádný rodič. Přece jenom, malé ratolesti jsou v daném věku neustále ve vývoji, a tak je zapotřebí jejich tělu dodávat ty správné látky, vitamíny a minerály. Pokud svým dětem každý den připravujete svačiny do školy, měli byste na tohle myslet dvojnásob. Jestliže nemáte úplné povědomí o tom, co jim připravovat, začtěte se do následujících řádků.

  Zaměřte se na barevný svět

  Myslete na to, že děti jídlo nejenom chutnají, ale také se na něj dívají. Proto dejte přednost maximálnímu barevnému podání, které jednoduše ohromí. To se týká především ovoce a zeleniny. Tyto plodiny mezi dětmi nejsou zrovna dvakrát populární, přitom jsou však nezbytné pro zdraví.

  Na malé proužky můžete jako přílohu svačiny nakrájet třeba žlutou papriku, okurku, mrkev a červená rajčata. Vše bude působit barevným a harmonickým dojmem a spousta dětí si jednoduše dá.

  Jaké připravovat svačiny?

  Nyní už ale pojďme k praktickým receptům, které vám přijdou vhod. Kromě zeleniny se snažte do svačinového boxu přikládat vhodné pečivo, bílkoviny a také nezbytnou šťávu. Hodně populární jsou mezi dětmi například zvířecí toasty, při jejich přípravě si dozajista vyhrajete. Za zmínku stojí i tuňáková pomazánka s pečivem. Vaše malé ratolesti si jistě zamilují také cool wrap z domácí placky a nepohrdnou ani domácím pribináčkem. Ano, jde o trochu náročnější svačiny, na druhou stranu víte, že svým dětem dáváte jenom to nejlepší.

  Hodně populární jsou také müsli dobroty v podobě nejrůznějších kaší. Žádné dítko jistě nepohrdne ani pomazánkou se sušenými rajčaty. Důležité je umět takové jídlo dobře podat. Když budete přemýšlet i o vzhledu výsledné konzistence, děti si vše zamilují. Jak už jsme zmiňovali v úvodu. Kromě chuti a obsahové stránky hraje u malý dětí hodně významnou roli také celková podoba jídla.

  Rate this post