• Sušené květiny dokážou udržet krásu romantického léta i po mnoho let

  18.6.2019 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Některé léto se nám prostě květiny na zahradě vyvedou. Růže se podařilo zastříhnout ve správnou dobu, trvalky vhodně pohnojit, jaro bylo bez mrazů, a tak nemáme úbytky, ale naopak přírůstky našich kvetoucích krásek. Připravte si z této nádhery sušené květiny pro dekorace a doplňte je profesionálními pomůckami i dalšími sušenými květy či trávami, které koupíte ve velkoobchodu zaměřeném na sušené květiny a floristiku.

  Jak sušit květiny ze zahrady? Zkuste to tentokrát v mikrovlnné troubě

  Rad, jak správně sušit květiny, aby si uchovaly svoji barvu a tvar, je mnoho. Víte ale, že lze tento proces urychlit díky mikrovlnné troubě? Místo několikadenního pracného sušení to lze zvládnout za několik minut. Metoda se hodí nejen pro nedočkavce, ale i pro ty, kdo třeba chtějí dekoraci ze sušených květin udělat rychle jako dárek.

  Sušení květin v mikrovlnce zvládne každý

  Pořiďte si kukuřičnou krupici. Tu vysypte do vhodné plastové nádoby asi do výšky 3 cm. Pak do ní vložte hlavičky květin, které chcete vysušit. Ponechte jim krátký, asi 5 cm dlouhý stonek. (Ten pak navážete na drátky. Samozřejmě až po vysušení.) U většiny květin preferujte polopoupata. Zcela rozkvetlé květiny mohou opadat. Zejména třeba u růží a pivoněk. Nebojte se kukuřičnou krupici nasypat přímo na květiny nebo do poupat růží. Právě díky tomu si sušená květina zachová ideální tvar bez poškození.

  Mikrovlnka usuší ušlechtilé květiny i luční kvítí

  Co lze takto sušit? Metoda je vhodná pro ušlechtilé krásky, jako jsou růže, karafiáty nebo gerbery. Pro zahradní královny jako chryzantémy, hortenzie a pivoňky. Rovněž pro byliny a luční květiny, například pro šalvěj, levanduli, černuchu, dobromysl, rozmarýn, kontryhel a mnoho dalších. Nebojte se experimentovat a zkoušet. Jelikož sušení trvá jenom pár minut, máte možnost vychytat třeba délku sušení pro každý typ rostliny.

  K aranžování se budou hodit profi aranžérské potřeby i exotické sušené rostliny

  Když máme takto připravené sušené květiny ze zahrádky či z rozkvetlé louky, je čas doplnit je o exotické doplňky. Velkoobchod FLOR SERVICE TRADE nabízí sušené květiny a doplňky z různých části světa. Koupíte zde africkou, australskou, čínskou i indickou sušinu. Právě ony z nudné a nedokonalé domácí vazby vytvoří dokonalé sušené kytice. Firma nabízí rovněž veškeré aranžérské potřeby a další dekorační předměty k aranžování.


Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.